18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabiła dzieci

Strzelanina w szkole w USA. Nagranie WIDEO z masakry

Wojciech Kozicki
28.03.2023  09:47
Strzelanina w szkole w USA. Nagranie WIDEO z masakry
Strzelanina w szkole w USA. Nagranie WIDEO z masakry Fot: Twitter

Strzelanina w USA. Atak na szkołę The Covenant School w Nashville – do internetu trafiło nagranie wideo. Audreu Elisabeth Hale dokonała masakry i została zastrzelona przez policję.

Strzelanina w szkole chrześcijańskiej The Covenant School w USA. 28-letnia Audreu Elisabeth Hale zabiła 6 osób, w tym troje dzieci i dyrektorkę placówki edukacyjnej. Była uzbrojona w 2 karabiny półautomatyczne AR i pistolet, które kupiła legalnie i miała na nie pozwolenie. Rannych w wyniku strzelaniny przewieziono do szpitala Uniwersytetu Vanderbilta, gdzie zmarli. 

Strzelanina w szkole w USA. Nagranie wideo z masakry

Policja nieoficjalnie podała, że Audreu Elisabeth Hale chciała się zemścić. Z pozostawionego listu wynika, że była niezadowolona ze swojej edukacji w chrześcijańskiej szkole, w której dokonała masakry. To dlatego miała wtargnąć do szkoły przestrzeliwując szklane drzwi, a następnie zabijając troje dziewięcioletnich uczniów: Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i Williama Kinneya. Zabiła też 60-letnią dyrektorkę szkoły Katherine Koonce, nauczycielkę Cynthię Peak oraz dozorcę Mike'a Hilla.

Napastniczka została zastrzelona przez policję. Jak podaje The Independent, powołując się na ustalenia policji, morderczyni nie była wcześniej karana i identyfikowała się jako osoba transgender.

Według agencji Associated Press poniedziałkowa tragedia w szkole The Covenant School trwała około 14 minut. Policja zaczęła otrzymywać telefony o zdarzeniu po godzinie 10 czasu lokalnego (godz. 17 czasu polskiego). Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, usłyszeli strzały dochodzące z drugiego piętra budynku szkoły – podaje TVN24.pl.

    
Do internetu trafiło nagranie wideo z monitoringu szkoły. Widać na nim Audreu Elisabeth Hale wchodzącą do szkoły z karabinem. Kamery zarejestrowały jak przemierzała szkolne korytarze, oddając kolejne strzały. Policja ujawniła, że Hale początkowo chciałą zaatakować inną placówkę, ale zrezygnowała ze względu na wysoki poziom ochrony.

Czytaj także