18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sylwester we Francji i 1000 spalonych samochodów. "Nowa tradycja" [WIDEO]

Redakcja
02.01.2019  09:27
Sytuacja we Francji. Nowy rok przywitały płonące samochody. Najpierw zniszczenia spowodowane przez protesty żółtych kamizelek, a teraz Sylwester z wandalami
Sytuacja we Francji. Nowy rok przywitały płonące samochody. Najpierw zniszczenia spowodowane przez protesty żółtych kamizelek, a teraz Sylwester z wandalami Fot: Twitter.com/Blazing CatFur

Nowy rok we Francji przywitano hucznie. Sylwester to nie tylko imprezy, koncerty i pokazy fajerwerków. Wandale podpalali samochody, co media określiły już jako nową tradycję.

Jak podaje thelocal.fr, policja we Francji w Sylwestra miała pełne ręce roboty. Na przedmieściach miast znowu podpalano samochody. Szacuje się, że spłonęło 1031 pojazdów. Aresztowano ponad 500 osób.

ZOBACZ TEŻ: Szkoła we Francji. Uczeń groził nauczycielce bronią [WIDEO]

Francja - zniszczenia w Sylwestra

Telegraph.co.uk informuje, że liczba podpaleń aut wzrosła o 17 procent w stosunku do poprzedniego Sylwestra. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uspokaja jednak, że to „tylko o 48 samochodów więcej”. Zwróciło także uwagę, że nie doszło do większych incydentów. Prawicowi politycy krytykują francuski rząd za zaniżanie statystyk i manipulację.

Atak na policjantów

Doszło także do ataków na policjantów. Na przedmieściach Paryża (Champigny-sur-Marne) duża grupa imprezowiczów napadła na dwójkę funkcjonariuszy. To zachowanie na Twitterze potępił sam prezydent Francji Emmanuel Macron. Zapowiedział, że agresorzy zostaną odnalezieni i schwytani.

Zamachy terrorystyczne we Francji - liczba ofiar

W Sylwestra we Francji w gotowości było 140 tys. pracowników różnych służb ze względu na m.in. wysokie ryzyko zamachów terrorystycznych. Thelocal.fr przypomina, że od 2015 roku z powodu działań dżihadystów śmierć we Francji poniosło 241 osób. Co gorsza, kolejne ataki mogą się wydarzyć. Al-Kaida ma nowe metody zamachów w samolotach, a z francuskich więzień wychodzą wkrótce setki niebezpiecznych islamistów.

ZOBACZ TEŻ: Paryż zdewastowany. Zamieszki i protesty "żółtych kamizelek"

Sylwester we Francji - zniszczenia i spalone samochody:

Czytaj także
Przeczytaj więcej