18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwór przed sądem?

Szczyt G7: Putin będzie ukarany, Rosja zapłaci

13.12.2022  10:42
Szczyt G7. Putin ukarany za zbrodnie?
Szczyt G7. Putin ukarany za zbrodnie? Fot: Shutterstock/Asatur Yesayants

Grupa G7 i zaskakująca deklaracja. Zapowiedziano pociągnięcie Putina do odpowiedzialności za inwazję na Ukrainę. Jaką karę może otrzymać rosyjski zbrodniarz i czy w ogóle jest to możliwe?

Władimir Putin to obrzydliwy zbrodniarz i humanoidalna kreatura, w której nie ma nic ludzkiego. Chociaż prezydent Francji chce dla niego gwarancji bezpieczeństwa, to na szczycie G7 zapowiedziano ukaranie potwora. W komunikacie wydanym w poniedziałek na zakończenie wirtualnego szczytu zapowiedziano, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Kara dla Putina? Deklaracja na szczycie G7

W oświadczeniu G7 znalazło się ostrzeżenie dla Putina, że „każde użycie broni chemicznej, biologicznej lub nuklearnej będzie miało poważne konsekwencje". Zapowiedziano również, że Rosja będzie musiała zapłacić Ukrainie za odbudowę infrastruktury krytycznej. Zażądano, by Rosja natychmiast i bezwarunkowo wycofała się z terytorium Ukrainy.

Zbrodnie wojenne i inne okrucieństwa nie mogą być bezkarne. Postawimy prezydenta Putina i osoby za to odpowiedzialne przed wymiarem sprawiedliwości zgodnie z prawem międzynarodowym – czytamy w oświadczeniu.

Przywódcy G7 zapewnili dalsze wsparcie Ukrainy sprzętem wojskowym i obronnym. W najbliższym czasie będą to głównie systemy obrony powietrznej.

Być może Putin nie zdąży zostać ukarany. Kolejne źródła donoszą, że jest śmiertelnie chory i nie zostało mu dużo czasu.

logo Tu się dzieje