18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok! Za wejście tam w klapkach zapłacisz 11 tys. złotych

Redakcja
05.03.2019  11:00
Szok! Za wejście tam w klapkach zapłacisz 11 tys. złotych
Szok! Za wejście tam w klapkach zapłacisz 11 tys. złotych Fot: Pixabay

Jeśli planujecie wypad do Włoch, lepiej zabierzcie ze sobą inne buty niż klapki. Tamtejsze władze wprowadzają bowiem kary za nieodpowiednie obuwie. Można dostać nawet 2,5 tys. euro mandatu.

Okazuje się, że nie tylko w polskich górach turyści czasami zapominają o odpowiednim przygotowaniu przed wyjściem na trasę. Władze włoskiej Liguirii, a dokładniej Parku Narodowego Cinque Terre, który znajduje się w tamtym regionie, postanowiły w dość bolesny sposób przypomnieć turystom o odpowiednim obuwiu.

W klapkach tu nie wejdziesz

Teren parku, mimo że położony nad morzem, jest górzysty i przez to często niebezpieczny. W ostatnich latach zanotowano jednak dużą ignorancję ze strony turystów wybierających się tam na spacer, co skutkowało licznymi wypadkami i koniecznością wysyłania służb ratowniczych po „beztroskich” wycieczkowiczów paradujących po górskich zboczach w klapkach czy balerinach.

 

11 tysięcy złotych kary za złe obuwie

Aby ukrócić takie praktyki dyrekcja parku Cinque Terre postanowiła wprowadzić kary finansowe dla osób, które na szlaku pojawią się w nieodpowiednim obuwiu. Grzywna będzie wynosić od 50 do nawet 2,5 tysiąca euro, czyli blisko 11 tysięcy złotych.

Co prawda zapowiedziano, że w pierwszych miesiącach od wejścia przepisu w życie, służby będą tolerancyjne i większość interwencji skończy się na pouczeniu. Potem jednak może nie być tak kolorowo, a trzeba przyznać, że perspektywa zapłacenia 11 tys. złotych za wyjście w klapkach jest nieco odstraszająca.

logo Tu się dzieje