18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gangi przejmują kontrolę

To KONIEC SZWECJI? Fala przemocy, wojsko na ulicach

Wojciech Kozicki
29.09.2023  15:10
Szwecja upada. Wojsko na ulicach, walka z gangami
Szwecja upada. Wojsko na ulicach, walka z gangami Fot: FLPA/Bjorn Ullhagen/East News

Szwecja upada i zamienia się w dzikie państwo rządzone przez krwawe gangi. Premier Szwecji prosi armię o pomoc na ulicach. Strzelaniny, zabójstwa, dzieci-żołnierze, zamachy, wojny gangów i… broń z Polski!

Szwecja walczy z monstrualną falą przestępczości, z którą policja nie daje sobie rady. To już strefa wojny gangów, gdzie mordują nawet dzieci uzbrojone w ciężką broń. Szwedzkie służby podwyższyły poziom zagrożenia terrorystycznego do czwartego w pięciostopniowej skali. Teraz premier Szwecji wzywa wojsko do wyjścia na ulice. W piątek spotka się z naczelnym dowódcą sił zbrojnych i krajowym komisarzem policji, aby ustalić, "w jaki sposób siły zbrojne mogą pomóc policji w jej walce z gangami przestępczymi".

Zamachy i wojny gangów w Szwecji. Wojna domowa?

Eksperci oceniają, że Szwecja to najniebezpieczniejszy kraj w Europie. „Expressen” podaje, że „strzał w okno czy granat ręczny wrzucony do mieszkania to już codzienność”. Służby zwracają uwagę na problemy imigrantów z z integracją oraz wysokie bezrobocie.

Broń z Polski w Szwecji? Przemyt przez Bałtyk

Ujawniono, że gangi otrzymują narkotyki broń z Polski. Jak pisze Wirtualna Polska, „Szwedzi wpadli trop po zabezpieczeniu 10 Glocków wraz z amunicją i magazynkami”. Nielegalna broń ma być transportowana przez Bałtyk, np. w silniku samochodowym.

W toku późniejszego śledztwa, wszczętego pod nadzorem rzeszowskiego oddziału Prokuratury Krajowej, funkcjonariusze CBŚP udaremnili przerzut narkotyków o czarnorynkowej wartości ok. 80 tysięcy złotych, przejęli 3 jednostki broni maszynowej, 140 sztuk amunicji, tłumik i magazynki

- pisze Wirtualna Polska.

Wojny gangów w Szwecji. Rząd ukrywa pochodzenie bandytów

Policja szacuje, że w Szwecji z gangami może być powiązanych nawet 30 tysięcy osób, a raport w tej sprawie ma ukazać się w 2024 roku. Nie wiadomo jaki jest dokładnie udział obcokrajowców w tej grupie. Politycy nie zgadzają się na upublicznienie danych przestępców takich jak np., pochodzenie, by uniknąć oskarżeń o rasizm. Jak podaje Polskie Radio, Szwecja nie chce prowokować „krytyki masowej imigracji”.

Lokalna gazeta „LT” wskazuje na siatkę przestępczą z Soedertaelje, w której działają przestępcy z Turcji, Iraku i Syrii. Chodzi głównie o walkę na rynku narkotykowym. PAP dodaje, że gangi czerpią zyski z wyłudzania zasiłków socjalnych i dotacji na fałszywych asystentów osób niepełnosprawnych.

Demagog.pl podaje, że z oficjalnych statystyk szwedzkiej policji wynika, iż w 2019 roku doszło do 130 ataków bombowych. Dla porównania, w 2020 roku było ich 107. Za większość ataków bombowych odpowiadają gangi i organizacje przestępcze. Odnotowano 90 ataków w 2022 roku. Tymczasem w pierwszej połowie 2023 roku w Szwecji 183 miały miejsce incydenty bombowe – w tym 94 ataki, 23 przygotowania oraz 66 prób. 

W 2022 roku w 376 strzelaninach w Szwecji zginęły 62 osoby, co jest w tym kraju rekordem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje