18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szwedzi wyleczyli bojownika ISIS, a on wrócił na wojnę. "Nie osądzamy ludzi"

Redakcja
04.03.2019  09:46
Bojownik ISIS Khaled Shahadeh w Szwecji został wyleczony z ran - pomogła mu państwowa i darmowa służba zdrowia. Wrócił do Syrii, by wspierać Panstwo Islamskie.
Bojownik ISIS Khaled Shahadeh w Szwecji został wyleczony z ran - pomogła mu państwowa i darmowa służba zdrowia. Wrócił do Syrii, by wspierać Panstwo Islamskie. Fot: Facebook.com

Khaled Shahadeh wyjechał ze Szwecji do Syrii, by dołączyć do ISIS. Bojownik po jakiś czasie wrócił do ojczyzny, by wyleczyć rany wojenne na koszt podatnika. Następnie znów wyjechał, by wspierać Państwo Islamskie.

28-letni Khaled Shahadeh wrócił do Szwecji w 2015 roku. Podczas walk został ranny w ramię. Skorzystał z darmowego leczenia w szwedzkim państwowym szpitalu. Thelocal.se podaje, że wrócił na wojnę w Syrii.

 

ISIS w Szwecji

Potwierdzono. że Shahadeh był członkiem 4-osobowej grupy dżihadystów z okolic Borås. Mieli oni grozić Szwecji. Nie przeszkadzało to jednak Szwedom udzielić Shahadehowi pomocy medycznej.

Nie osądzamy ludzi. Zapewniamy usługi medyczne niezależnie od tego, co ktoś zrobił w życiu. Opiekujemy się biednymi i bogatymi, mordercami i więźniami. Służba zdrowia nie jest częścią wymiaru sprawiedliwości – oświadczył przewodniczący komitetu doradczego ds. etyki szwedzkiej organizacji lekarskiej Lakarforbund Thomas Lindén. (thelocal.se)

Ojciec Khaleda potwierdził, że jego syn wyjechał do Syrii. Ma tam żonę i dwójkę dzieci.

 

logo Tu się dzieje