18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Weterynarze są bezradni

Tajemnicza choroba zabija psy. Makabryczna epidemia!

Wojciech Kozicki
06.09.2019  15:46
Tajemnicza choroba psów - epidemia zabije zwierzęta w Europie?
Tajemnicza choroba psów - epidemia zabije zwierzęta w Europie? Fot: Pixabay

Norwegia i tajemnicza epidemia – weterynarze rozkładają ręce, chore psy są zabijane przez tajemniczy wirus. Horror rozgrywa się także w Szwecji, a wkrótce może przenieść się do innych europejskich krajów. Pojawiły się podejrzenia, że ktoś celowo morduje zwierzęta.

Psy zagrożone tajemniczą chorobą w Norwegii – zabiła już dziesiątki zwierząt i wciąż zarażają się kolejne. Weterynarze są bezradni i zalecają jedynie, by ograniczyć kontakty psów z innymi zwierzętami. Choroba atakuje nagle np. po spacerze.

Choroba psów

Objawy choroby u psów to krwawa biegunka i wymioty. Infekcja postępuje wyjątkowo szybko i część zwierząt umarła zanim właściciele dowieźli je do weterynarza. Psy umierają jednak już nie tylko w Norwegii, bo zdechły również zwierzęta w Szwecji.

Sprawa wciąż nie jest wyjaśniona, a wstępnie wiemy o 20 psach zabitych przez tę chorobę. Sporo zwierząt jest nadal chorych. – powiedział weterynarz Sasja Rygg z kliniki Anicura Norge.

Lokalne media podają, że winne mogą być wirusy i bakterie obecne w psim moczu lub kale. Niektórzy podejrzewają, że winna może być zanieczyszczona karma dla psów. Internauci obawiają się, że ktoś może celowo zabijać psy i testować broń biologiczną, albo „coś" wymknęło się z laboratorium.

Czytaj także