18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terroryści planują ataki na samoloty w Europie. "Badają nowe metody wnoszenia bomb"

Redakcja
24.12.2018  12:24
Ataki terrorystyczne i zamachy lotnicze  znów możliwe? Al-Kaida powraca, są w niej nowi liderzy, mają nowe metody zamachów. Czy samoloty są bezpieczne?
Ataki terrorystyczne i zamachy lotnicze znów możliwe? Al-Kaida powraca, są w niej nowi liderzy, mają nowe metody zamachów. Czy samoloty są bezpieczne? Fot: CEN/Europics/East News

Prawdopodobne są wkrótce ataki terrorystyczne i zamachy w Europie. Al-Kaida miałaby zaatakować samoloty pasażerskie i lotniska. Ostrzega przez tym brytyjski minister ds. bezpieczeństwa Ben Wallace.

Zdaniem ministra, organizacja terrorystyczna odpowiedzialna za atak na World Trade Center, może udoskonalać technologię, by przeprowadzać zamachy lotnicze. Zagrożenie uważa za realne, ponieważ dla terrorystów atak na samolot to duży rozgłos.

Badają nowe metody wnoszenia bomb na pokład samolotów. W 2019 roku powinniśmy się szczególnie bać tej grupy terrorystycznej. Wykryliśmy ich w miejscach, gdzie wydało się, że być ich nie powinno - ostrzega Ben Wallace. (independent.co.uk)

W wywiadzie dla „The Sunday Times” powiedział, że Al-Kaida czeka w ukryciu, organizuje się i obserwuje, opracowuje nowe metody ataków. ISIS określił jako „terrorytstyczny boysband". Jednocześnie zapewnił, że brytyjski rząd przeznaczy 25 milionów funtów na nowe metody ochrony samolotów przez atakami terrorystycznymi.

Zwrócił uwagę, że Al-Kaida działa teraz głównie w takich krajach jak Syria, Jemen, Afganistan i Libia. Terroryści mają nową generację liderów. Obawia się, że decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii sprawi, że będzie to bezpieczna przystań dla organizacji terrorystycznych.

Zagrożenie terrorystyczne w Europie rośnie. Niedawno sekretarz Interpolu ostrzegał, że z więzień na Starym Kontynencie wyjdą niebezpieczni islamiści. Wśród nich są dżihadyści, którzy mogą przeprowadzać ataki. Do Europy powracają też bojownicy z frontów, często ze zmienionymi tożsamościami.

ZOBACZ TEŻ: ISIS w Polsce. Proces groźnego terrorysty

Zasady postępowania w przypadku ataku terrorystycznego:

Życie po zamachu:

Przeczytaj więcej
Komentarze