18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bawi go ścinanie głów

Terrorysta z ISIS chce, by jego rodzina zamieszkała w Europie

18.06.2019  16:53
Terrorysta z ISIS poczuł skruchę. Chce, by jego żona i dzieci zamieszkały w Europie

ISIS w Syrii zostało pokonane i straciło terytorium. Tymczasem bojownicy Państwa Islamskiego zaczynają przepraszać za swoje czyny, a niektórzy chcieliby bezpiecznie wrócić do Wielkiej Brytanii. Alexanda Kotey marzy, by jego syryjska żona mogła zamieszkać w Europie wraz dziećmi.

Alexanda Kotey to były bojownik ISIS znany jako Jihadi Ringo. Państwo Islamskie zostało w Syrii pokonane, a Kotey poczuł skruchę i chce, by jego rodzina zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Twierdzi, że jest Brytyjczykiem jak każdy inny. Tymczasem amerykańskie służby oficjalnie uznały go już za terrorystę. Mówi się także, że w młodości w Wielkiej Brytanii był dilerem narkotyków.

Niestety, to rozrywka. Wiele osób uważa to za zabawne, bo to zastępuje Hollywood – mówił Kotey o oglądaniu filmów przedstawiających ucinanie głów i zaprzecza, że kogokolwiek skrzywdził.

Syryjski snajper

Przyznał, że był snajperem, ale nikogo nie zabił. Poza tym, jego przyjacielem był Jihadi John, który zamordował brutalnie wiele osób. Mirror podaje, że oddział do którego należał Kotey był zamieszany w zabijanie jeńców oraz torturowanie ich m.in prądem.

35-letni Kotey udzielił wywiadu „Daily Mirror” w Syrii. Chociaż przeprosił za swoje czyny, wyznał, że pomimo rzezi i okrucieństwa nie żałuje przystąpienia do ISIS, jest wdzięczny za czas spędzony z bojownikami, bo dzięki temu zdobył syryjską żonę. Ma z nią trójkę dzieci. Marzy, by zamieszkali w Wielkiej Brytanii. On sam nie może wrócić do kraju, bo zabrano mu obywatelstwo.

Byłem, jestem i będę Brytyjczykiem. Ktoś ma być nim bardziej, bo popełniłem w życiu błędy? – pytał dziennikarza Kotey.

Twierdzi, że nie ma pojęcia, gdzie przebywa jego żona. Nie wie nawet jak ma imię jego najmłodsza córka. Wie jedynie, że próbowali się kontaktować z jego matką w Wielkiej Brytanii.

Czy można wierzyć Koteyowi? Osoba przeprowadzająca z nim wywiad została wcześniej ostrzeżona przez służby, że prowadzi grę i nie wyrzekł się ekstremistycznych poglądów. Popijając herbatę podczas rozmowy opowiadał o ścinaniu głów, wieszaniu, paleniu pilotów żywcem w klatkach oraz zrzucaniu gejów z dachów w miejscowości Raqqa.

Przeczytaj więcej
Komentarze