18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dyktatorzy zostają sami

To koniec Łukaszenki? Jego ludzie już przechodzą na drugą stronę

15.11.2022  19:03
Łukaszenka w tarapatach
Łukaszenka w tarapatach Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Doradca Swiatłany Cichanouskiej udzielił wywiadu ukraińskiemu portalowi Obozrevatel, w którym stwierdził, że elity białoruskie próbują już nawiązać kontakt z opozycją. To wynik porażek Rosji na południowym froncie Ukrainy.

Jak twierdzi doradca Swiatłany Cichanouskiej, Franak Wiaczorka, urzędnicy i biznesmeni powiązani z Alaksanderem Łukaszenką zaczęli kontaktować się z opozycją. Białorusini czują już, że Rosja przegrywa, a Łukaszenka znalazł się po złej stronie historii.

Ludzie czują, że Ukraina wygrywa. Urzędnicy i biznesmeni Łukaszenki zaczęli szukać z nami kontaktu. Rozumieją, że jeśli Putin przegrywa, to Łukaszenka też przegrywa. A to oznacza, że trzeba szukać sposobów na odejście. Uciec ze statku

- stwierdził Wiaczorka.

Na Białorusi trwa walka partyzancka

Franak Wiaczorka dodał ponadto, że można zaobserwować w jego kraju wzmożone działania partyzanckie i widać ich efekty. Dlatego „Białorusini powinni przygotować się do własnego zwycięstwa”.

Naszym pierwszym zadaniem jest utrzymanie energii w społeczeństwie i znalezienie mechanizmów tego wsparcia

- powiedział.

Jak przypomina portal o2.pl, liderka białoruskiej opozycji Cichanouska stwierdziła wcześniej w niemieckiej telewizji, że wśród Białorusinów, w tym wewnątrz białoruskiej armii, nie ma poparcia dla wojny z Ukrainą.

Wątpię, by nasi żołnierze dołączyli do armii rosyjskiej w tym konflikcie. Nawet jeśli zostaną wysłani do Ukrainy, nie będą walczyć z Ukraińcami

- powiedziała Cichanouska.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także