18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kataklizm uderzył w USA. Rośnie liczba ofiar [WIDEO]

Redakcja
04.03.2019  12:33
USA, Alabama - tornada, burze i sceny jak z filmów katastroficznych. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie, a w sieci pojawiły się zdjęcia i wideo z kataklizmu w USA
USA, Alabama - tornada, burze i sceny jak z filmów katastroficznych. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie, a w sieci pojawiły się zdjęcia i wideo z kataklizmu w USA Fot: Facebook.com/Christie Ethridge

Kataklizm w USA. Burze i tornada uderzyły w Alabamę. Krajobraz w hrabstwie Lee wygląda jak sceny z filmów katastroficznych.  Liczba ofiar śmiertelnych na razie wynosi 23 osoby w tym dzieci. Może jednak wzrosnąć.

Alabama (USA) spustoszona przez tornada. Uderzyły w niedzielę. Jak podaje washingtonpost.com, ekstremalne warunki pogodowe zabiły ponad 20 osób. Wiele nadal pozostaje zaginionych lub przebywa w szpitalach w ciężkim stanie.

Szpital East Alabama Medical Center podał, że przyjął ponad 40 osób rannych z powodu tornad. Odesłał też wiele osób do innych placówek medycznych.

Seria tornad miała ponad kilometr szerokości i ciągnęła się przez kilka kilometrów. Tornad mogło być aż 12. Został przedłużony stan wyjątkowy.

Wiele osób zostało bez domów. Wsfa.com pisze o zerwanych liniach wysokiego napięcia, powalonych drzewach i nieprzejezdnych drogach. Wiele szkół zostało w poniedziałek zamkniętych. Independent.co.uk podaje, że bez elektryczności zostało nawet 10 tys. osób.

 

Kataklizm w USA - Alabama zniszczona przez tornada i burze:

logo Tu się dzieje