18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Efekty propagandy

Tragiczne wieści z Rosji. Jest coraz gorzej

11.05.2023  18:44
Rośnie poparcie dla Putina
Rośnie poparcie dla Putina Fot: Smiltena/Shutterstock

Rosjanie w coraz większym stopniu popierają zbrodniczą politykę Władimira Putina – jego poparcie wciąż rośnie, zamiast spadać. To wyniki badań z Centrum Lewady.

W środowym wydaniu „Rzeczypospolitej” szef niezależnego Centrum Lewady, Lew Gudkow, podał wyniki analizy swojego ośrodka.

Poparcie dla Putina utrzymuje się na wysokim poziomie. Co więcej, rośnie pod wpływem agresywnej propagandy

- powiedział Gudkow.

Dodał ponadto, że zaledwie 15-20 proc. Rosjan sięga po niezależne źródła informacji. Natomiast przedłużająca się wojna i brak zapowiadanego wyniku nie wpłynął na poparcie dla rosyjskiego dyktatora, które jest niezmiennie wysokie.

Tragiczne wieści z Rosji. Jest coraz gorzej

Lew Gudkow zwraca uwagę na to, że wzrosła również opinia o organach władzy w Rosji. Wcześniej rządzących postrzegano jako skorumpowanych. Obecnie są widziani jako kompetentni i… religijni. „Byłem bardzo zdziwiony, gdy zobaczyłem takie nastroje”, powiedział szef Centrum Lewady.

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” spytał Lwa Gudkowa o nastroje dotyczące przegranej wojny przez Rosję.

Czy się boją? Wielu rzeczywiście myśli tak samo, jak Putin, bo znajdują się pod totalnym wpływem propagandowych kanałów telewizyjnych

- odparł.

Panuje absolutna niepewność i bezradność społeczeństwa. Takie otumanienie autorytarnym, a w zasadzie już totalitarnym reżimem

- powiedział szef Centrum Lewady.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje