18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie w szoku

Tragiczny pożar w przedszkolu. Nie żyje 5 dzieci

12.08.2019  08:46
Tragiczny pożar w przedszkolu. Nie żyje 5 dzieci
Tragiczny pożar w przedszkolu. Nie żyje 5 dzieci Fot: Twitter/ABC News

Pięcioro dzieci w wieku od 8 miesięcy do 7 lat zginęło tragicznie w pożarze przedszkola, pełniącego także funkcję ośrodka opiekuńczego. Czworo z nich było rodzeństwem.

Ogromna tragedia wydarzyła się w mieście Erie w Pensylwanii. W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 1 czasu lokalnego, wybuchł pożar w ośrodku opiekuńczym  - przedszkolu. W budynku było 8 osób.

Jak podaje "Erie News Now", z płonącego budynku udało się wydostać wszystkie przebywające tam osoby. Ratownicy medyczni od razu podjęli reanimację. Niestety, pięcioro dzieci nie udało się uratować. Najmłodsze z nich miało zaledwie 8 miesięcy, najstarsze 7 lat. Czworo z nich było rodzeństwem.

Zostały zgliszcza

Jak na razie nie są znane przyczyny tragedii. Szef straży pożarnej w Erie jest jednak przekonany, że zawiódł system przeciwpożarowy.

Gdyby w przedszkolu zainstalowano odpowiednią ilość czujek dymu, większość, a może nawet wszystkie ofiary, dziś by nadal żyły - powiedział. 

Dorosła kobieta mieszkająca w ośrodku, została przewieziona di szpitala UPMC Mercy w Pittsburghu. Pożar miał się rozprzestrzeniać tak szybko, że próbując ratować swoje życie, dwóch nastolatków (12 i 17 lat), skakało z dachu.

Przeczytaj więcej
Komentarze