18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trump wyśle tysiące żołnierzy na granicę USA. Ma problem z murem

Redakcja
04.02.2019  13:40
Prezydent Donald Trump ma problem z pieniędzmi na mur. Pentagon zdecydował, meksykańska granica z USA będzie strzeżona przez tysięce żołnierzy.
Prezydent Donald Trump ma problem z pieniędzmi na mur. Pentagon zdecydował, meksykańska granica z USA będzie strzeżona przez tysięce żołnierzy. Fot: Facebook.com/President Donald J. Trump

Granica USA z Meksykiem. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że będzie tam stacjonować więcej wojska. Ma problemy, by znaleźć pieniądze na budowę muru i oskarża polityków o śmierć obywateli USA.

Pentagon wyśle 3750 żołnierzy na południowo-zachodnią granicę z Meksykiem. Amerykańskie ministerstwo obrony zdecydowało, że strzec jej będzie już w sumie 4350 wojskowych. Tymczasem Donald Trump toczy boje z Izbą Reprezentantów o budowę muru na granicy z Meksykiem.

Dodatkowi żołnierze mają stacjonować na granicy meksykańskiej 90 dni. Jak przypomina thetimes.co.uk, to i tak mniej jednostek, niż np. jesienią. Wówczas granicy strzegło 5900 żołnierzy.

Donald Trump i budowa muru

Donald Trump chce dostać 5,7 miliardów dolarów, by zatrzymać napływ nielegalnych imigrantów do USA. Twierdzi, że mur to sposób, by skutecznie walczyć z gangami i przemytem narkotyków. Nancy Pelosi stanowczo protestuje i nie chce pozwolić na budowę muru, ale w zamian proponuje Trumpowi miliard dolarów na wzmocnienie ochrony granicy meksykańskiej.

Jej decyzje kosztują kraj setki milionów dolarów, bo nasza granica jest nieszczelna. Z powodu ludzi takich jak Nancy Pelosi do kraju dostają się narkotyki i ludzie umierają - powiedział prezydent USA Donald Trump. (theguardian.com)

USA i walka z imigrantami na granicy

Problem z imigrantami na granicy USA-Meksyk nie został zażegnany od wielu miesięcy.  Próbowali nawet sforsować przejście graniczne w San Diego. Zgodnie z zapowiedzią Trumpa, użyto siły. Do sieci trafiło wideo, na którym widać jak Funkcjonariusze amerykańskiej służby celnej i ochrony granic (CBP) potraktowali nacierających imigrantów gazem. W tłumie widać było małe dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Imigranci na granicy USA. Trump zapowiedział użycie "śmiercionośnej siły"

Przeczytaj więcej
Komentarze