18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pakt diabła z belzebubem

Ujawnili plan Rosji i Chin. III wojna światowa?

Wojciech Kozicki
19.12.2022  14:57
Ujawnili plan Rosji i Chin. Sojusz, menerwy i... III wojna światowa?
Ujawnili plan Rosji i Chin. Sojusz, menerwy i... III wojna światowa? Fot: MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Plany Rosji i Chin ujawnione. Siły zbrojne obu dyktatur przeprowadzą wspólne manewry wojskowe na Morzu Wschodniochińskim. Czy to okaże się również wojenny sojusz, a Putin otrzyma pomoc od chińskiego prezydenta?

Sojusz Rosji i Chin coraz groźniejszy? Ujawniono, że siły zbrojne Rosji i Chin wezmą udział we wspólnych manewrach na wodach Morza Wschodniochińskiego. Zostały zaplanowane w dniach 21-27 grudnia 2022 roku. Agencja Reutera ostrzega, że manewry zakładają m.in. przeprowadzenie ostrzałów artyleryjskich i rakietowych.

Chiny i Rosja - wspólne manerwy i sojusz

Zgodnie z doniesieniami agencji Reutera, ze strony rosyjskiej w manewrach wezmą udział cztery rosyjskie okręty, w tym krążownik rakietowy Wariag. Chińczycy wystawią sześć jednostek morskich. Zostaną wykorzystane również samoloty i helikoptery bojowe.

Przywódca Chin Xi Jinping, po ostatnim spotkaniu z Putinem, zadeklarował, że „Chiny są gotowe, by współpracować z Rosją i wziąć na siebie odpowiedzialność światowego mocarstwa”. Czy to oznacza również wsparcie Rosji w zbrodniczych atakach na Ukrainę?

Władze w Pekinie nie udzielają Moskwie pomocy wojskowej w inwazji na Ukrainie, lecz wspierają Kreml politycznie i propagandowo. Chiny nie potępiły agresji na Ukrainę i konsekwentnie sprzeciwiają się antyrosyjskim sankcjom Zachodu – pisze Radio ZET.

Czytaj także