18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nie będzie kogo wymieniać"

Rosja napadnie kolejny kraj? Cel ujawniony

Wojciech Kozicki
17.01.2023  09:31
Ujawnili plany Putina. Rosja napadnie na kolejny kraj?
Ujawnili plany Putina. Rosja napadnie na kolejny kraj? Fot: Vladimir Voronin/Associated Press/East News

Rosja intensyfikuje ofensywę wojenną w Ukrainie. Strona ukraińska ostrzega, że Władimir Putin desperacko pragnie krwi i sukcesu, więc zaatakuje kolejny kraj. Na jego celowniku znalazł się Kazachstan. Zbrodniarz postawi wszystko na jedną kartą?

Co planuje Władimir Putin? Wywiady kolejnych krajów informują o przygotowaniach do „decydującej decyzji strategicznej” i rozpoczętym „odliczaniu do godziny zero”. Miałby nastąpić kolejny atak na Kijów, tym razem przy udziale białoruskiej armii. Czy Rosja jednocześnie zdecyduje się na otworzenie nowego frontu i zaatakuje kolejny kraj? Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow ostrzega, że Rosja napadnie na Kazachstan.

Rosja zaatakuje kolejny kraj? Plany Putina

Zdaniem Daniłowa, Rosja przeprowadzi „inwazję na pełną skalę”. Jednocześnie Putin ma przygotowywać się do „przełomowego zrywu w wojnie o Ukrainie”. Prawdopodobnie dojdzie do niego w rocznicę rozpoczęcia wojny, czyli 24 lutego.

Mobilizacja do armii i zmiany kadrowe w rosyjskim dowództwie świadczą o prawdopodobieństwie kolejnej szerokiej ofensywy w lutym lub marcu. To dla nich ostatni dzwonek. Nie będzie już kogo wymieniać i winić za klęski, które poniosą na naszej ziemi  – zapowiada Ołeksij Daniłow.

Przypominamy, że 11 stycznia nowym naczelnym dowódcą sił inwazyjnych został generał Walerij Gierasimow, szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji. Zastąpił w tej roli generała Siergieja Surowikina. Eksperci oceniają, że nowy dowódca to bezwzględny żołnierz zdolny do każdego poświęcenia, zarówno jeśli chodzi o przeciwników i cywili, jak i swoje oddziały.

Czytaj także