18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin ukrywa hekatombę

Ujawnili straty Rosjan. Ilu żołnierzy zginęło?

Wojciech Kozicki
25.09.2023  11:57
Wojna w Ukrainie i prawdziwe straty Rosjan ujawnione przez The Mocow Times
Wojna w Ukrainie i prawdziwe straty Rosjan ujawnione przez The Mocow Times Fot: MIKHAIL METZEL/AFP/East News, Brandon Marshall/REX

Wojna w Ukrainie i straty Rosjan. Władimir Putin i Kreml ukrywają ilu rosyjskich żołnierzy zginęło. Wyciekły jednak dane na temat strat i wojskowych pogrzebów w Rosji.

Rosja i Putin desperacko próbują czarować rzeczywistość i ukryć prawdziwe straty na wojnie na Ukrainie. Dziennikarze "The Moscow Times" zwrócili uwagę na dane mogące świadczyć o ilości zabitych Rosjan w wojnie. Okazuje się, że w ostatnim półroczu w Rosji odbyło się prawie 100 tysięcy pogrzebów wojskowych.

Straty Rosjan ujawnione. Ilu rosyjskich żołnierzy zginęło?

Dla Rosji takie pogrzeby to przede wszystkim koszty. "The Moscow Times" ujawnia, że zgodnie z rosyjskim zwyczajem, na jeden pogrzeb wojskowy kupuje się jedną wiązankę. Biorąc pod uwagę średnią cenę za sztukę i koszty pogrzebowe w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wynoszące 121 milionów rubli (ponad 7 mln złotych), obliczono ile wyprawiono wojskowych pogrzebów.

Najwięcej w 2023 roku na wieńce pogrzebowe wydano w Buriacji – ponad 17 mln Rubli. Ofiar może tam być nawet 9-11 tysięcy. Oficjalnie Kreml podaje, że zginęło jedynie 900 żołnierzy z Buriacji.

Liczbę wieńców dziennikarze obliczyli na podstawie średniej ceny za sztukę, ponieważ władze miast i gmin kupują kwiaty kosztujące zazwyczaj 1-1,5 tys. rubli. Wydatki na usługi pogrzebowe w Rosji rosną. W 2021 roku wyniosły one 70 milionów rubli, teraz jest ich o 50 milionów więcej, chociaż pandemia COVID-19 przestała być tak dużym zagrożeniem. - wyjaśnia Polsat News.

Straty Rosji na Ukrainie. Putin ukrywa masakrę

W sierpniu 2023 roku sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych ogłosił, że od początku inwazji zbrojnej armia rosyjska straciła w Ukrainie 256 050 żołnierzy. Armia ukraińska zniszczyła 4329 rosyjskich czołgów, 8398 pojazdów opancerzonych i 5169 systemów artyleryjskich.

Ponadto w czasie inwazji rosyjska armia straciła w Ukrainie 315 samolotów i 314 śmigłowców, a liczba zestrzelonych przez siły ukraińskie rosyjskich dronów sięgnęła 4272. Straty Rosjan to także 1406 rakiet manewrujących, 18 okrętów i łodzi oraz 7641 pojazdów i cystern.- informuje rmf24.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje