18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra i hekatomba

Ujawnili straty Rosji i Ukrainy. Potworna liczba ofiar

Wojciech Kozicki
03.02.2023  10:16
Ujawnili straty Rosji i Ukrainy. Liczba ofiar wojny w Ukrainie
Ujawnili straty Rosji i Ukrainy. Liczba ofiar wojny w Ukrainie Fot: SPUTNIK / AFP / East News

Wojna w Ukrainie i nowe wiadomości. USA ujawnia jakie są straty Rosjan i ilu żołnierzy zginęło. Szokujące szacunki ujawnione przez New York Times. Podano również jakie są straty Ukrainy i ilu żołnierzy zginęło w walkach.

Wojna w Ukrainie trwa, toczą się mordercze walki o Bachmut i Sołedar. Jak pisze „New York Times”, w związku rzucaniem na front nieprzeszkolonych rezerwistów i byłych węźniów z grupy Wagnera, rosyjskie straty rosną szaleńczo. Ginąć ma kilkuset żołnierzy dziennie. Eksperci z USA szacują, że straty Rosji wynoszą już nawet 200 tysięcy żołnierzy (zabitych i rannych).

Straty Rosji i Ukrainy. Ilu żołnbierzy zginęło?

Jak pisze „Rzeczpospolita”, tak wysokie rosyjskie straty nie są przeszkodą dla Władimira Putina, który „może pozwolić sobie na setki tysięcy ofiar walk na Ukrainie”. To dlatego wkrótce ma dojść do „decydującej ofensywy” i zmasowanego ataku na Ukrainę.

Dla porównania, jeszcze w listopadzie kierujący amerykańskim Połączonym Kolegium Szefów Sztabów gen. Mark A. Milley, szacował straty obu stron na 100 tysięcy zabitych i rannych.

Straty Ukrainie w wojnie, straszna liczba ofiar

Powyższe dane potwierdza również gen. Eirik Kristoffersen, dowódca norweskiej armii. Oszacował że Rosja straciła 180 tys. żołnierzy - zabitych i rannych. Dodał, że straty Ukrainy prawdopodobnie wynoszą 100 tys. zabitych i rannych oraz 30 tys. zabitych cywilów.

 Jednak, według przedstawicieli administracji USA, straty Ukraińców w rejonie Bachmutu również są liczone w setkach zabitych i rannych dziennie. Ukraińcy mają umieszczać na pierwszej linii gorzej wyszkolone jednostki - np. oddziały obrony terytorialnej, które ponoszą ciężkie straty w związku z rosyjskim ostrzałem – zwraca uwagę RP.pl.

Czytaj także