18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ustalamy liczbę ofiar"

Atak Rosjan na klinikę! W środku małe dzieci! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.05.2023  13:46
Ukraina. Atak Rosjan na klinikę! "W środku dzieci" [WIDEO]
Ukraina. Atak Rosjan na klinikę! "W środku dzieci" [WIDEO] Fot: Twitter screen

Wojna w Ukrainie i kolejna potworna zbrodnia Rosjan. Przeprowadzili atak rakietowy na klinikę w Dnieprze, w której były małe dzieci. Wołodymyr Zełenski poinformował, że trwa ustalanie liczby ofiar.

Rosjanie to nie ludzie. Przed południem czasu lokalnego nastąpił atak rakietowy Rosji na klinikę w mieście Dniepr. Budynek został zniszczony, a do internetu trafiły dramatyczne zdjęcia i nagrania wideo z akcji ratunkowej. „Rzeczpospolita” doprecyzowuje, że „rosyjskie rakiety spadły w piątek rano na poradnię psychologiczną i poradnię weterynaryjną”.

Rosyjski atak rakietowy na klinię. Dramat w Dnieprze

Szef dniepropietrowskiej administracji obwodowej Serhij Łysak przekazał, że „ustalana jest liczba ofiar śmiertelnych” rosyjskiego ataku rakietowego. W południe wstępnie podano, że w ataku zginęły dwie osoby, a co najmniej 23 zostały ranne, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 6 lat. Niestety, prawdopodobnie tragiczny bilans wzrośnie.

Wiadomo już, że oprócz placówki medycznej i kliniki weterynaryjnej uszkodzone zostały również budynki prywatne i mieszkalne.

Według obecnych informacji, przekazywanych przez prezydenta Ukrainy, lokalne władze i służby, jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych. Portal gazety "Kyiv Independent" podał, że ucierpiały między innymi dzieci w wieku 3 i 6 lat

- informuje Radio ZET.

Wołodymyr Zełenski nazwał Rosjan terrorystami, którzy „potwierdzają swój status bojowników ze wszystkim, co ludzkie i uczciwe" . Atak na klinikę w Dnieprze wprost nazwał zbrodnią przeciwko ludzkości i pogwałceniem Konwencji Genewskiej, która mówi o tym jak należy traktować w czasie wojny jeńców i cywilów.

Do tragedii na Twitterze odniosła się Ołena Zełenska, Pierwsza Dama Ukrainy. Oceniła, że to”straszny poziom cynizmu” ze strony Rosjan, że zniszczyli poradnię psychologiczną.

Serhij Łysak podał, że w ataku zginęły 2 osoby, a 23 osoby zostały ranne, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 6 lat. 21 rannych trafiło do szpitala, stan trojga z nich jest poważny. Ofiara śmiertelna to 69-letni mężczyzna

- donosi Rzeczpospolita.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Źródło: Radio ZET, Rzeczpospolita, Twitter,

logo Tu się dzieje