18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwrot akcji

Ukraina ma DOWÓD, że rakieta jest rosyjska? Chcą wspólnego śledztwa

16.11.2022  15:20
Jest "rosyjski ślad"
Jest "rosyjski ślad" Fot: ShapikMedia/Shutterstock

Ukraiński Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ołeksij Daniłow chce wspólnego śledztwa w sprawie ustalenia szczegółów zdarzenia w Przewodowie. Twierdzi, że chce poznać informacje, które doprowadziły sojuszników do wniosku, że rakieta jest ukraińska. Ponadto ma dowód na to, że to rakieta rosyjska.

Opowiadamy się za wspólnym zbadaniem incydentu z upadkiem rakiety w Polsce. Jesteśmy gotowi przekazać dowód rosyjskiego śladu, który posiadamy. Oczekujemy od naszych partnerów informacji, na podstawie których wyciągnięto wniosek, że jest to ukraiński pocisk obrony przeciwlotniczej

- napisał na Twitterze Ołeksij Daniłow.

Dodatkowo przedstawiciele Ukrainy domagają się dostępu do miejsca zdarzenia, aby wziąć udział w śledztwie mającym na celu ustalenie szczegółów.

Wybuch w Przewodowie

Chodzi oczywiście o wczorajszy (15.11) wybuch w Przewodowie, który uznano za eksplozję rakiety produkcji rosyjskiej. Prezydent Andrzej Duda przekazał, że najprawdopodobniej jest to rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Rakieta to model S-300, którego używają zarówno Rosjanie, jak i Ukraińcy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także