18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia na Ukrainie

Pijani policjanci bawili się bronią. Nie żyje dziecko

04.06.2019  07:40
Pijani policjanci postrzelili dziecko
Pijani policjanci postrzelili dziecko Fot: Shutterstock

5-letni chłopiec został postrzelony w głowę i cztery dni walczył o życie. Za jego śmierć odpowiada policja - pijani funkcjonariusze bawili się bronią.

Po czterech dniach walki o życie chłopca, 5-letni Kyryło zmarł w szpitalu w mieście Perejasław Chmielnicki na Ukrainie. Chłopiec został postrzelony w głowę.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 31 maja na placu zabaw. Chłopiec nagle upadł na ziemię, po czym w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Z raportu policji wynikało, że chłopiec po prostu uderzył się w głowę, dopiero lekarze odkryli na niej ranę postrzałową.

Pijani policjanci strzelali do puszek

W zdarzeniu udział brało dwóch policjantów. Panowie pili alkohol i bawili się bronią strzelając do puszek. Nie wiadomo jednak, który z nich strzelił do chłopca - mieli być tak pijani, że nie dało się tego ustalić - podaje PAP.

Naczelnik naszego komisariatu rejonowego przyjeżdżał do nas, na reanimację, i mówił, że oni przyznają się do winy, ale są tak pijani, że nie wiedzą, który z nich to zrobił. Byli pijani do nieprzytomności. Po prostu się bawili - powiedziała babcia chłopca.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że obaj policjanci zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Nic nie może być pocieszeniem dla rodziców i bliskich, ale jako prezydent i ojciec chcę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby winni zostali sprawiedliwie ukarani - powiedział.

Przeczytaj więcej
Komentarze