18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co ta szuja knuje?

Ukraiński wywiad zdradził TAJNY PLAN Putina! Atak na południu

30.11.2022  09:52
Tajne plany Putina
Tajne plany Putina Fot: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock, Dmytro Larin/Shutterstock

W swoim ostatnim przemówieniu Wołodymyr Zełenski częściowo ujawnił plany Putina dotyczące działań zbrojnych na południu Ukrainy.

Mimo ciągłych porażek armii rosyjskiej na ukraińskim froncie, Putler nie poddaje się i dalej każe umierać zmobilizowanym cywilom. Niemniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekonuje, że pokonanie Rosji wciąż nie jest łatwym zadaniem, a dowództwo wroga tworzy nowe plany działań wojennych.

Sytuacja na froncie jest trudna. Pomimo bardzo dużych strat okupanci nadal próbują nacierać na obwód doniecki, zdobyć przyczółek w obwodzie ługańskim, przenieść się do obwodu charkowskiego, planują coś na południu

- zdradził prezydent Ukrainy.

Niestety nie wyjawił więcej szczegółów. Jasne jest jedynie, że rosyjska armia musi mieć jeszcze jakiegoś asa w rękawie na froncie obwodu chersońskiego.

Ale my bronimy się, co najważniejsze, nie pozwalamy wrogowi zrealizować jego zamiarów. Mówili, że zajmą obwód doniecki – wiosną, latem, jesienią. W tym tygodniu już zaczyna się zima, wprowadzili tam swoją regularną armię, codziennie tracą setki zmobilizowanych i najemników, budują umocnienia

- dodał Zełenski.

Straszne statystki rosyjskich zbrodni wojennych

Jak informuje „Super Express”, szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak przekazał także statystyki dotyczące zbrodni wojennych popełnionych przez ruskich żołdaków.

Od początku pełnej inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego, Rosjanie popełnili ponad 47,9 tys zbrodni wojennych na ukraińskim terytorium Ukrainy. Zginęło ponad 8,4 tys. cywilów, w tym 440 dzieci. Zniszczono 46 tys. budynków i dziesiątki tysięcy obiektów infrastruktury cywilnej. Bestialstwo, z którym mamy do czynienia, poraża. Kiedy nasze organy ścigania przeprowadzały ekshumację w Iziumie, znaleziono ciało niepełnoletniej dziewczynki, która najpierw została zgwałcona, a potem – brutalnie pobita. Znaleziono ciało chłopaka, któremu przed egzekucją obcięto genitalia. Odkrywamy takie rzeczy za każdym razem, gdy wyzwolona zostaje nowa miejscowość

- powiedział Jermak (cytat za se.pl).

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także