18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

USA i plan ataku na kolejny kraj. Polska wciągana w wojnę?

Redakcja
14.01.2019  12:24
W lutym odbędzie się konferencja w Warszawie na temat Bliskiego Wschodu. Wojna USA-Iran może wybuchnąć, jest gotowy plan ataku. Pentagon przygotował plan ataku
W lutym odbędzie się konferencja w Warszawie na temat Bliskiego Wschodu. Wojna USA-Iran może wybuchnąć, jest gotowy plan ataku. Pentagon przygotował plan ataku Fot: acebook.com/Entebbe JUICE Re-loaded

USA może zacząć nową wojnę. Tym razem na celowniku jest Iran. Okazuje się, że już teraz Polska może stać się częścią konfliktu.

Sytuacja polityczna linii USA-Iran jest napięta. Okazuje się, że niektórzy amerykańscy urzędnicy wojskowi myślą o zbrojnej interwencji w Iranie. To efekt październikowego wybuchu irańskich pocisków w pobliżu amerykańskich placówek dyplomatycznych. Jak donosi „The Wall Street Journal”, w Pentagonie mowa jest już o planie potencjalnego ataku militarnego na Iran. O jego sporządzenie miał poprosić Biały Dom.

Informatorzy „The Wall Street Journal” twierdzą, że chociaż przygotowanie planów potencjalnych konfliktów militarnych jest rutynową procedurą, w tym przypadku urzędnicy są zszokowani. Sekretarz Stanu Mike Pompeo odmówił mediom komentarza w tej sprawie.

Czy Polska już teraz jest wciągana w ten konflikt? W lutym w Warszawie odbędzie się konferencja w sprawie Bliskiego Wschodu dotycząca „pokoju i bezpieczeństwa”. Przedstawiciele Iranu nie zostali jednak zaproszeni. Wyborcza.pl pisze o „antyirańskiej konferencji w Warszawie”. W piątek szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif skrytykował Polskę i przypomniał jak Iran ratował Polaków podczas II wojny światowej.

ZOBACZ TEŻ: Imigranci na granicy USA. Służby brutalnie odparły szturm [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze