18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

W katastrofie śmigłowca ZGINĄŁ szef MSW Ukrainy!

18.01.2023  09:37
Nie żyje szef MSW Ukrainy, Denys Monastyrski
Nie żyje szef MSW Ukrainy, Denys Monastyrski Fot: SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Jak podaje komendant policji w Ukrainie, w katastrofie śmigłowca zmarł Denys Monastyrski, szed MSW Ukrainy. Ogółem jest 16 ofiar śmiertelnych.

Początkowo podawano, że co najmniej pięć osób zginęło w wyniku katastrofy śmigłowca, który rozbił się w środę rano w pobliżu przedszkola w Browarach w obwodzie kijowskim w środkowej Ukrainie.

Rozbił się śmigłowiec, stało się to w pobliżu przedszkola. Na razie wiadomo o pięciu ofiarach śmiertelnych

- mówiła rzeczniczka policji obwodu kijowskiego Iryna Prianysznykowa.

Szef administracji obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba poinformował, że podczas katastrofy w przedszkolu znajdowały się dzieci i pracownicy. „Podczas tragedii w przedszkolu były dzieci i pracownicy placówki. Wszyscy zostali ewakuowani” – napisał na Telegramie.

Nie żyje szef MSW Ukrainy

Obecnie wiadomo już, że ofiar jest więcej – aż 16. Jedną z nich jest szef MSW Denys Monastyrski. Taką informację podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na słowa komendanta policji.

Poza szefem MSW, zginęło całe kierownictwo resortu. W internecie pojawiły się nagrania z katastrofy, które możecie zobaczyć poniżej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także