18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Watykan: papież Benedykt w stanie ciężkim

Wojciech Kozicki
29.12.2022  15:08
Papież Benedykt XVI umiera? Nowe informacje o stanie zdrowia
Papież Benedykt XVI umiera? Nowe informacje o stanie zdrowia Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Papież Benedykt XVI i nowe informacje o stanie zdrowia. Watykan potwierdził, że Joseph Ratzinger jest w stanie ciężkim. Pojawiły się kolejne nieoficjalne doniesienia, że 95-letni duchowny otrzymał już ostatnie namaszczenie od papieża Franciszka.

Jaki jest stan zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI? Kilka dni temu doszło do niepokojącego pogorszenia samopoczuycia. W czwartek po godzinie 14:00 Watykan wydał oficjalne oświadczenie, w którym powiadomiono, że kardynał Ratzinger „jest w stanie ciężkim ale stabilnym”. W nocy „dobrze wypoczywał” i jest świadomy. Przebywa pod opieką lekarzy i "cały czas ktoś z nim jest".

Benedykt XVI umiera? Nowe informacje

Obecnie papież Benedykt XVI przebywa w budynku dawnego klasztoru klauzurowego Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Został odwiedzony przez papieża Franciszka. Według nieoficjalnych informacji, udzielił swojemu poprzednikowi ostatniego namaszczenia.

Ratzinger na papieża został wybrany 19 kwietnia 2005 roku. W dniu wyboru miał 78 lat. Jak sam później przyznał, już w czasie konklawe modlił się o to, by go nie wybrano. Pragnął wrócić do rodzimej Bawarii. Jako oficjalną przyczynę rezygnacji z tronu piotrowego podano podeszły wiek, zły stan zdrowia i brak sił, by pełnić pontyfikat. Nieoficjalnie mówiło się, że Benedykt XVI zrezygnował z powodu narastającego konfliktu z Kurią Rzymską.

W środę rano papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI poinformował, że Benedykt XVI jest "bardzo chory" – informuje Polsat News.

logo Tu się dzieje