18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naród chce obalić prezydenta

Chaos w Wenezueli. Wojsko rozjeżdża ludzi

30.04.2019  19:03
Wenezuela i obywatele na ulicach. Maduro nie chce jednak ustąpić
Wenezuela i obywatele na ulicach. Maduro nie chce jednak ustąpić Fot: Twitter

Wenezuela walczy z kryzysem, w kraju panuje chaos. Prezydent Nicolas Maduro nie ma zamiaru ustąpić i twierdzi, że wojsko jest po jego stronie. Lider opozycji Juan Guaido chce odsunąć go od władzy i wezwał naród do walki. Tymczasem pojazd wojskowy wjechał w ludzi na ulicy, a wideo ze zdarzenia trafiło do sieci.

Kryzys w Wenezueli się pogłębia. We wtorek 30 kwietnia pojazd wojskowy wjechał w tłum protestujących ludzi przed bazą wojskową La Carlota w Caracas. Wcześniej odbywał się tam wiec Guaido, który zapowiedział „końcową fazę” odsunięcia Maduro od władzy i ogłosił, że tymczasowo przejął obowiązki głowy państwa. Wezwał również wojsko do powstania przeciwko Maduro.

Wojsko rozjeżdża ludzi

Na wideo, które trafiło do sieci, widać jak potężny wojskowy pojazd wjeżdża w ludzi. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o ofiarach śmiertelnych. W okolicy było słychać też strzały.

Kryzys i chaos w Wenezueli

Reuters.com pisze o pogłębiającym się chaosie na ulicach Caracas. Podobno protestujące osoby wcześniej rzucały w wojskowe pojazdy kamieniami, gdy Guaido wezwał do powstania. Globalnews.ca podaje, że później w ruch poszły koktajle Mołotowa i jeden z pojazdów stanął w płomieniach.

Wenezuela i rządy Maduro

Wenezuela, chociaż posiada gigantyczne złoża ropy naftowej, została doprowadzana przez socjalistyczny rząd Maduro do kryzysu. Narodowa waluta prawie całkowicie straciła wartość, a ludzie umierają z głodu. Kilkadziesiąt krajów, w tym także Polska, uznało Guido za tymczasowego przywódcę kraju.

Wojsko masakruje ludzi w Wenezueli:

Przeczytaj więcej
Komentarze