18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczne zdjęcia

Masakra na weselu. Nie żyje 67 osób [WIDEO]

Wojciech Kozicki
19.08.2019  10:05
Atak terrorystyczny na weselu - rośnie bilans ofiar śmiertelnych
Atak terrorystyczny na weselu - rośnie bilans ofiar śmiertelnych Fot: Facebook

Afganistan i krwawy zamach na weselu w "Dubai City Hotel". Podczas uroczystości w Kabulu zamachowiec samobójca użył bomby i zabił m.in. kobiety i dzieci. Liczba ofiar śmiertelnych wciąż rośnie.

Samobójczy zamach w Afganistanie i przyjęcie weselne zakończone wybuchem bomby. 17 sierpnia o 22:40 czasu miejscowego  na imprezie w Kabulu  bawili się przedstawicieli szyickiej mniejszości Hazarów, co sprowokowało zamachowca. Doszło do masakry.

Zobacz także

Media podają, że nie żyją 63 osoby, a 200 jest rannych. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Nasrat Rahmini oświadczył jednak, że dane mogą się zmienić i ofiar może być więcej. Wiadomo już, że na pewno zginęły kobiety i dzieci.

Na razie żadna organizacja terrorystyczna nie przyznała się do zamachu. Początkowo oskarżano talibów, ale zaprzeczyli, że mieli coś wspólnego z masakrą na weselu w Kabulu. Nieoficjalnie mówi się, że zamachowiec nazywał się Abu Asim al-Pakistani i mógł być powiązany z Państwem Islamskim.

Nytimes.com podaje, że w sali weselnej The Dubai City Wedding Hall w momencie wybuchu było 1000 osób, a kobiety były oddzielone od mężczyzn. Zamachowiec wysadził się wśród mężczyzn.

Zamach na weselu w Afganistanie: