18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa dostawa

Brytyjczycy alarmują! Straszne wieści o rosyjskim uzbrojeniu

09.12.2022  09:45
Nowa dostawa irańskich dronów do Rosji
Nowa dostawa irańskich dronów do Rosji Fot: Mr. Tempter/Shutterstock

Brytyjskie ministerstwo obrony ostrzega, że Rosja otrzymała nową dostawę irańskich dronów, których używa do ataków na infrastrukturę Ukrainy. Zapewne oznaczać to będzie dalszy ostrzał.

Pierwsze od trzech tygodni doniesienia o rosyjskich atakach na Ukrainę przy użyciu irańskich dronów wskazują na to, że Rosji skończyły się ich zapasy, ale otrzymała w ostatnim czasie nową dostawę.

Po raz pierwszy od trzech tygodni pojawiły się doniesienia o atakach dostarczonych przez Iran jednokierunkowych (OWA) bezzałogowych statków powietrznych (UAV). Zdarzenia te muszą zostać zweryfikowane, ale prawdopodobnie Rosja wyczerpała swoje wcześniejsze zapasy kilkuset Shahed-131 i 136 i teraz otrzymała uzupełnienie

- napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Irańskie drony w Ukrainie

Dodano, że 6 grudnia ukraiński Sztab Generalny poinformował o zestrzeleniu 17 UAV, w tym 14 Shahed-136, a 7 grudnia ukraińscy urzędnicy poinformowali o użyciu dostarczonych przez Iran jednokierunkowych dronów w atakach na obwody zaporski i dniepropietrowski. Ostatnie wcześniej zgłoszone zestrzelenie irańskich Shahed-136 na Ukrainie miało miejsce 17 listopada.

Oznacza to, że po dłuższej przerwie, Rosja otrzymała nowe śmiercionośne uzbrojenie i kontynuować będzie ostrzał Ukrainy.

Jeśli zostanie to potwierdzone, jest prawdopodobne, że Rosja wznowiła ataki przy użyciu nowo dostarczonych OWA UAV

- wskazał brytyjski resort obrony.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także