18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

No i super

Wielki sukces Andrzeja Dudy! Wywalczył to w NATO

16.02.2023  12:04
Duda z wizytą w NATO
Duda z wizytą w NATO Fot: Olivier Matthys/Associated Press/East News

Andrzej Duda brał udział w spotkaniu z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem. Jak informuje Wirtualna Polska, tematem rozmów były plany bezpieczeństwa dla naszego regionu.

Wyraziłem nasze nadzieje i oczekiwania z polskiej strony, że oczekujemy nowych planów bezpieczeństwa, nowych planów dla naszej części Sojuszu, nie tylko dla Polski, ale także dla państw bałtyckich, dla pozostałych państw wschodniej flanki z południa, planów gotowości, które będą skutkowały, że w przypadku jakiejkolwiek napaści na którekolwiek z państw Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance, ta reakcja Sojuszu sprowadzająca się do wykonania artykułu 5 będzie natychmiastowa, jak najszybsza

- mówił prezydent Andrzej Duda.

Duda chciałby też, żeby „na wschodniej flance NATO powstało jak najwięcej magazynów uzbrojenia Sojuszu Północnoatlantyckiego”. W ten sposób reakcja NATO będzie znacznie szybsza.

Prezydent przekazał natomiast, że Polska chce być jak najbardziej samowystarczalna i mieć dużo do zaoferowania swoim wspólnikom, przypomniał zarazem, że realizujemy obecnie wielkie kontrakty w sferze zbrojeń.

Szef NATO chwali Polskę

Jen Stoltenberg, szef NATO, zapewnił, że Polska może liczyć na wsparcie Sojuszu.

Wzmacniamy naszą obecność i gotowość od Morza Czarnego do Morza Bałtyckiego, w tym również w Polsce. Myśliwce ze Stanów Zjednoczonych i Niderlandów pomagają w ochronie polskiego nieba. Baterie Patriot z Niemiec również pomagają w obronie, a tysiące żołnierzy NATO jest w Polsce po to, żeby pomagać odstraszać agresję

- ocenił Stoltenberg.

Przed wizytą Joe Bidena w Polsce, Duda planuje spotkać się jeszcze z premierem Wielkiej Brytanii, kanclerzem Niemiec, prezydentem Francji i prezydentami Litwy i Słowacji, jak czytamy na Wirtualnej Polsce. Pojawiają się także doniesienia, że podczas wizyty prezydenta USA w Polsce pojawi się Wołodymyr Zełenski. Biden ma przybyć do Polski w dniach 20-22 lutego. Na zaproszenie Dudy, pojawić się ma również Stoltenberg.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także