18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apel do wiernych

„Wielkie zaniepokojenie” stanem zdrowia papieża. Pilny apel o modlitwę

30.03.2023  16:36
Stan zdrowia papieża Franciszka
Stan zdrowia papieża Franciszka Fot: Rex Features/East News

Wirtualna Polska informuje o gorszym stanie zdrowia papieża Franciszka. Duchowny miał trafić do szpitala z powodu infekcji dróg oddechowych. Teraz przewodniczący KEP abp Gądecki zaapelował do wiernych w Polsce o modlitwę za zdrowie papieża.

W środę po audiencji generalnej papież został przewieziony karetką do rzymskiej klinki Gemelli. Watykan potwierdził, że chodzi o infekcję górnych dróg oddechowych i jej leczenie wymaga kilku dni hospitalizacji. Wirtualna Polska zwraca uwagę na to, że z powodu złego stanu zdrowia papież Franciszek nie będzie mógł odprawić mszy na Placu Świętego Piotra z okazji Niedzieli Palmowej. Z tego m.in. wynikać może zaniepokojenie Watykanu.

Wielkie zaniepokojenie” papieżem. Jaki jest stan zdrowia Franciszka?

Włoski dziennik „Libero” uderza natomiast w alarmujące tony. Można przeczytać, że jest „wielkie zaniepokojenie w Watykanie i na świecie” w związku ze stanem zdrowia papieża Franciszka. Zarówno ten dziennik, jak i inne informują, że wieści o infekcji dróg oddechowych mogą nie być całą prawdą. Mowa jest o ewentualnej chorobie serca, choć nie wspomina o tym oficjalny komunikat biura prasowego Watykanu, w którym mowa była o hospitalizacji papieża.

Dziennik „Il Messaggero” informuje natomiast, że infekcja jest już pod kontrolą. Natomiast ich źródła wewnątrz szpitala mają wykluczać problemy kardiologiczne. Zarazem stan zdrowia papieża Franciszka ma nie budzić większego zaniepokojenia.

Niemniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje do polskich wiernych z prośbą o modlitwę za zdrowie przebywającego w szpitalu papieża Franciszka.

W związku z hospitalizacją papieża Franciszka zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków o modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego

- napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także