18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok w Niemczech

Wjechał w Bramę Brandenburską. Polskie rejestracje!

Wojciech Kozicki
16.01.2023  11:02
Wjechał w Bramę Brandenburską. Polskie rejestracje - samobójstwo?
Wjechał w Bramę Brandenburską. Polskie rejestracje - samobójstwo? Fot: GERARD/REPORTER/East News

Dramatyczne sceny w Niemczech. Zamach czy wypadek? Samochód uderzył w Bramę Brandenburską. „Bild” ujawnia, że był to mercedes z polskimi numerami rejestracyjnymi.

Wiadomości z Niemiec. Rozpędzony samochód wjechał w Bramę Brandenburską w centrum Berlina. Czarny mercedes o godzinie 23:30 nadjechał od strony ulicy Unter den Linden i uderzył w symbol Niemiec. Samochód utknął między dwiema kolumnami Bramy Brandenburskiej.

Brama Brandenburska. Uderzył w nią polski kierowca?

„Bild” informuje, że świadkowie zdarzenia natychmiast ruszyli na pomoc. W środku znaleziono jedynie zwłoki kierowcy. Ujawniono również, że był to samochód na polskich tablicach rejestracyjnych. Auto jest kompletnie zniszczone. Policja, która jest na miejscu i zabezpiecza ślady, nie podała więcej informacji.

Nie wiadomo jakiej narodowości był kierowca, a policja prowadzi obecnie działania w celu jego identyfikacji. Śledczy biorą pod uwagę dwie hipotezy: popełnił samobójstwo albo wypadek wyniknął z problemów zdrowotnych, np. ataku epilepsji.

Byliśmy na spacerze. Z przeciwnego kierunku nadjechało auto, nie chcę skłamać, ale miał jakieś 120 na liczniku. Usłyszeliśmy huk, samego uderzenia nie widzieliśmy. Pomyśleliśmy - co się stało, pobiegliśmy, żeby pomóc, ale nie było już możliwości - powiedział gazecie jeden ze świadków. (rmf24.pl)

Jak zwracają uwagę media, ulica po której dopuszczony jest ruch samochodów, oddalona jest o ponad 100 metrów, a  Bramę Brandenburską od jezdni oddziela też Plac Paryski.

Czytaj także