18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

chłopiec nie żyje

Rodzice sami obrzezali synka. Lekarze nie zdążyli mu pomóc

25.03.2019  12:57
Rodzice sami obrzezali swojego synka. Chłopiec nie zyje
Rodzice sami obrzezali swojego synka. Chłopiec nie zyje Fot: pexels

Rodzice 5-miesięcznego chłopca staną przed sądem i odpowiedzą za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. W piątek ich synek zmarł - wkrótce po amatorskim, przeprowadzonym w domowych warunkach obrzezaniu.

5-miesięczny chłopiec trafił w piątek 22 marca do szpitala świętej Urszuli w Bolonii. Niestety, na pomoc było już za późno. U dziecka doszło do zatrzymania akcji serca i niemowlak zmarł.

Jak się okazało, winnymi jego tragicznego stanu zdrowia byli rodzice, którzy postanowili chłopca obrzezać. Nie skorzystali jednak z pomocy fachowca - zabieg przeprowadzili sami, w domu.

Jak donoszą włoskie media, rodzice na zabieg w domu zdecydowali się najprawdopodobniej ze względów finansowych. Obrzezanie kosztuje dziś we Włoszech od 2 do 4 tysięcy euro, a ta cena dla części obywateli może być zaporowa. Choć Centrum Kultury Islamskiej wielokrotnie apelowało do rządu o regulację tej kwestii, politycy do tej pory nie reagowali na ich prośby.

Tymczasem głos w sprawie zabrał burmistrz miejscowości Scandiano - Alessio Mammi.

To niepokojące, że w 2019 roku istnieją osoby, które na własną rękę dokonują tych rytualnych zabiegów, które prowadzą do poważnego narażenia życia najmłodszych - powiedział.