18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili dowody

Wojna USA z Chinami? "Szykują się"

Wojciech Kozicki
21.09.2023  17:42
Doradca prezydenta Donalda Trumpa John Bolton: Wojna USA z Chinami nieunikniona
Doradca prezydenta Donalda Trumpa John Bolton: Wojna USA z Chinami nieunikniona Fot: MARCO LONGARI/AFP/East News, JIM WATSON/AFP/East News, LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Wojna w Ukrainie to dopiero militarne preludium i szykuje się III wojna światowa? Doradca prezydenta USA ujawnił, że Chiny szykują się do wojny z USA. Historia świata spłynie krwią?

Będzie wojna USA-Chiny? Były doradca prezydenta Donalda Trumpa John Bolton ujawnił, że Pekin już przygotowuje się do militarnej konfrontacji i będzie do niej dążył za wszelką cenę. Skąd ma takie informacje? Powołał się na ustalenia amerykańskiego wywiadu.

III wojna światowa. USA ostrzegają: Chiny dążą do wojny

Jak informuje Polsat News, powołując się na The Telegraph, „wśród amerykańskich polityków istnieje konsensus co do zagrożenia, której powstaje na skutek polityki władz w Pekinie”. Bolton ostrzega, że USA mogą zbyt późno zdać sobie sprawę z tego jak europejski rynek pogrąża się w uzależnieniu od Chin, co może mieć tragiczne konsekwencje.

Bolton opowiedział o tym jak Chiny od dekad m.in. kradną własność intelektualną, toczą wojnę gospodarczą z Zachodem i izolują swoje krytyczne rynki od zagranicznej konkurencji. Wypowiedź Johna Boltona na temat agresywnych planów Chin wobec USA to kontynuacja narracji podniesionej przez sekretarza sił powietrznych USA Franka Kendalla.

Chiny kontra USA. wojna w cyberprzestrzeni i ataki hakerskie

Kilka dni temu Pentagon zwrócił uwagę na rosnącą obecność Chin w cyberprzestrzeni wskazującą na przygotowania do wojny. Cyberataki mają zostać wykorzystane podczas potencjalnego konfliktu militarnego. Chińczycy stosują w cyberprzestrzeni działania destrukcyjne wobec USA i zdobywają kluczowe dane wywiadowcze oraz dane dotyczące gospodarki, w tym krytycznie istotnych branż technologicznych jak np. produkcja półprzewodników czy sztuczna inteligencja. 

Resort obrony USA bije na alarm, że w ostatnich latach ChRL podjęła duże wysiłki na rzecz modernizacji i reorganizacji własnej armii, w tym oddziałów cyber. Co więcej, jak ostrzega cyberdefence24.pl, „prezydent Xi Jinping zalecił chińskiej armii opracowanie scenariuszy i możliwości technicznych niezbędnych do dokonania inwazji na Tajwan do roku 2027”.

To zagrożenie nie ogranicza się do spraw wojskowych, ale rozciąga się także na politykę i gospodarkę. W ciągu ostatniej dekady zdawaliśmy sobie sprawę z tego zagrożenia w różnym tempie. W wielu przypadkach niebezpiecznie powoli ocenialiśmy wielkość i zakres zagrożeń
- ocenił John Bolton

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje