18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rok wojny i podsumowanie

Wojna w Ukrainie. Straty Rosji ujawnione

Wojciech Kozicki
24.02.2023  10:15
Wojna w Ukrainie. Straty Rosji ujawnione. Rok wojny i podsumowanie
Wojna w Ukrainie. Straty Rosji ujawnione. Rok wojny i podsumowanie Fot: Shutterstock/Evgenii Sribnyi

Wojna w Ukrainie. Minął rok od rozpoczęcia inwazji. Strona ukraińska podsumowuje jakie naprawdę są straty Rosjan. Ilu zginęło żołnierzy i ile stracili sprzętu? Putin i rosyjska propaganda mogą siać kłamstwa, ale nie ukryją, że zbrodnicza armia dostaje potężne bolesne ciosy.

Wojna w Ukrainie i nowe informacje jakie straty poniosła Rosja. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał, że od wojny Putin stracił co najmniej 146 tys. 820 żołnierzy. Do tej liczby wliczani są zarówno zabici żołnierza, jak i ci ranni oraz wzięci do niewoli.

Rok wojny w Ukrainie. Podsumowanie - straty Rosjan

Ukraina pochwaliła się, że zestrzeliła 299 rosyjskich samolotów, 287 helikopterów, 873 pocisków kierowanych i 2033 bezzałogówców. Unieszkodliwiono 247 systemów przeciwlotniczych oraz 229 sztuk sprzętu specjalnego.

Rosja ponosi również znaczące straty w sprzęcie. Armia Putina straciła 6600 bojowych wozów piechoty, 5224 samochody i cysterny, 3363 czołgów, 2363 systemy artyleryjskie, i 474 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe.

Orędzie i plany Putina. Rosyjska propaganda szaleje

Władimir Putin wciąż próbuje zatuszować straty. Podczas kuriozalnego orędzia w Moskwie stwierdził, że to nie on zaczął wojnę, a Rosja broni Ukrainy przed Zachodem. Co więcej, kolejne źródła podają, że Rosja chce zaatakować Moldawię.

A może zamiast tracić tysiące żołnierzy i pojazdów, prościej byłoby po prostu stracić Putina?

Źródło: Polsat News

logo Tu się dzieje