18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wspierała ISIS, chce wrócić z dzieckiem do USA. Trump mówi "nie"

Redakcja
21.02.2019  13:06
Hoda Muthana wspierała ISIS. Państwo Islamskie upada, ona chce wrócić do USA. Prezydent USA Donald Trump i Mike Pompeo odmawiają jej amerykańskiego obywatelstwa
Hoda Muthana wspierała ISIS. Państwo Islamskie upada, ona chce wrócić do USA. Prezydent USA Donald Trump i Mike Pompeo odmawiają jej amerykańskiego obywatelstwa Fot: Facebook.com/Febspot

Hoda Muthana uciekła z USA, by dołączyć do ISIS. Chce wrócić do Stanów Zjednoczonych, ale prezydent Donald Trump się nie zgadza. Poinformował o tym na Twitterze.

Jak podaje theguardian.com, Hoda Muthana ma 24 lata i jest córką migrantów z Jemenu. W 2014 roku wyjechała z USA do Syrii, by wspierać Państwo Islamskie. Kalifat ją przyjął. Odpowiadała m.in. za działania propagandowe w internecie i nawoływała, by przeprowadzano zamachy terrorystyczne na Amerykanów.

Muthana została schwytana przez siły kurdyjskie i obecnie przebywa w obozie dla uchodźców w Syrii z 18-miesięcznym dzieckiem. Wiadomo, że była trzykrotnie żonata, a ojciec chłopca nie żyje.

Kobieta deklaruje, że żałuje swoich czynów, chciałaby wyjechać do USA i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Tak się jednak raczej nie stanie.

Departament Stanu USA poinformował w oficjalnym komunikacie, że Hoda Muthana to nie obywatelka Stanów ZjednoczonychMike Pompeo uważa, że nie ma możliwości, aby wróciła do kraju. Na nic zdają się apele reprezentanta jej rodziny, który pokazał jej akt urodzenia i twierdzi, że Muthana urodziła się w New Jersey.

Nie ma podstaw prawnych, by wpuścić ją do kraju. Nie ma prawa do paszportu i wizy. Ciągle też odradzamy Amerykanom podróżowanie do Syrii – powiedział sekretarz stanu Mike Pompeo. (theguardian.com)

W sprawę zaangażował się sam prezydent Donald Trump. Przyznał, że osobiście interweniował, aby uniemożliwić kobiecie powrót do Stanów Zjednoczonych. CNN.com podaje, że jej rodzina planuje pozew przeciwko rządowi USA.

Przeczytaj więcej
Komentarze