18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Były kapitan FSO

Współpracownik Putina przerywa milczenie! Zdradził jego plany

07.04.2023  12:47
Były kapitan FSO ujawnił plany Putina
Były kapitan FSO ujawnił plany Putina Fot: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

35-letni Gleb Karakułow ujawnił jakie są plany Putina związane z COVID-19. Były kapitan Federalnej Służby Ochrony opowiedział o obostrzeniach na Kremlu.

Nadal mamy samoizolującego się prezydenta. Musimy przestrzegać ścisłej kwarantanny przez dwa tygodnie przed jakimkolwiek wydarzeniem, nawet tym trwającym od 15 do 20 minut

- mówił Gleb Karakułow, były kapitan FSO w rozmowie z „Dossier Center”.

Karakułow był bliskim współpracownikiem Władimira Putina. Jak czytamy na o2.pl, był on inżynierem w wydziale łączności Federalnej Służby Ochrony, a jego obowiązki polegały na tym, że miał przekazywać dyktatorowi szyfrowane informacje. Dopiero w październiku 2022 roku Gleb Karakułow opuścił Rosję.

Były współpracownik Putina ujawnia plany Kremla

Gleb Karakułow udzielił dziesięciogodzinnego wywiadu, w którym wyznał między innymi, że Putin prowadził pewną „pulę” pracowników, którzy byli „oczyszczeni”, czyli przeszli dwutygodniową kwarantannę. Karakułow wyznał, że skrupulatne trzymanie się najsilniejszych restrykcji covidowych wywoływało już sporą konsternację kilka lat po wybuchu pandemii. Gdy Karakułow odchodził w październiku, pracownicy byli zarówno zakłopotani, jak i zniecierpliwieni.

Wszyscy byli trochę zakłopotani tym, dlaczego to wszystko wciąż trwa. Wszyscy zostali zmuszeni do zaszczepienia się

- mówił były kapitan FSO.

Testy na COVID-19 i badania zdrowotne były na porządku dziennym, czasem nawet kilka razy dziennie. Zarazem Karakułow skomentował doniesienia o zdrowiu Putina.

Jest w lepszym zdrowiu niż wielu innych ludzi w jego wieku

- ocenił.

Paranoja Władimira Putina. Chowa się przed wirusem

W ostatnim czasie Putin chowa się przed światem i unika ludzi jak ognia. Jak mówi Gleb Karakułow, Putin zamknął się w bunkrze i stara się nie odbywać podróży. Te informacje potwierdzają zagraniczne media – rosyjski dyktator miał zaszyć się w Soczi i przyjmować tylko tych gości, którzy odbyli dwutygodniową kwarantannę.

Gdy Putin odbył niedawno podróż na Białoruś, miał natomiast zażądać najnowszych testów covidowych od m.in. Alaksandra Łukaszenki. O2.pl zwraca jednak uwagę na to, że choć Putin zachowuje na ogół dystans do swoich gości, zarówno z Łukaszenką, jak i z Xi Jinpingiem uścisnął dłonie. Możliwe, że dyktator zaczyna powoli luzować swoje antycovidowe obostrzenia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje