18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna taka tragedia

Wybuch hulajnogi elektrycznej. Pożar i śmierć dzieci

Wojciech Kozicki
11.04.2023  11:22
Wybuch hulajnogi elektrycznej. Pożar i śmierć dzieci w USA
Wybuch hulajnogi elektrycznej. Pożar i śmierć dzieci w USA Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News, LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Tragedia w USA. Wybuch hulajnogi elektrycznej w Nowym Jorku w dzielnicy Queens. Zginęła dwójka dzieci. Czy ładowanie hulajnogi elektrycznej w domu jest bezpieczne?

Śmierć dwójki dzieci w USA. Hulajnoga elektryczna zasilana baterią litowo-jonową eksplodowała. W poniedziałek wybuchł pożar w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Potwierdzono dwie ofiary śmiertelne

Wybuch hulajnogi elektrycznej. Pożar w Nowym Jorku

Szef departamentu straży pożarnej w Nowym Jorku John Hodgens powiedział, że jego strażacy potrzebowali tylko trzech minut, aby dotrzeć do płonącego domu w dzielnicy Queens. Podano, że hulajnoga elektryczna była ładowana blisko wejścia do budynku. To dlatego ofiary pożaru nie miały szans na ucieczkę z płonącego budynku.

Hodgens przekazał, że ojciec wraz z sześciorgiem dzieci znajdował się w mieszkaniu na drugim piętrze, gdy wybuchł ogień. Wraz z trójką potomstwa zdołał wyskoczyć przez okno i się uratować. Matki nie było w domu w czasie pożaru – pisze Radio ZET.

Straż pożarna podaje, że „gdyby nie pożar hulajnogi, ogień w budynku zostałby ugaszony znacznie szybciej”. Doszło do „eksplozji ognia”, a służby apelują do użytkowników elektrycznych hulajnóg o ostrożność. Przypominają, że to kolejna taka tragedia w Nowym Jorku i „od początku roku tego typu incydenty były przyczyną pięciu zgonów, a 59 pożarów było spowodowanych elektrycznym jednośladem”.

Wybuch hulajnogi w Warszawie. Eksplozja na Mokotowie

W Polsce niedawno w Warszawie również doszło do wybuchu hulajnogi. Wybuch wyrwał okna w mieszkaniu na Mokotowie na ulicy Konduktorskiej, a mężczyzna wylądował w szpitalu. Wyrwane zostały również fragmenty elewacji bloku oraz fragmenty konstrukcyjne. Polsat News informuje, że „na miejsce wezwano też inspektora nadzoru budowlanego, który oceni stan bloku po eksplozji”.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje