18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

eksplozja rakiety

Rosja się przyznaje. Kilka dni po ogromnym wybuchu wyznają prawdę

10.08.2019  17:39
Rosja się przyznaje. Kilka dni po ogromnym wybuchu wyznają prawdę
Rosja się przyznaje. Kilka dni po ogromnym wybuchu wyznają prawdę Fot: Ol'ga Halmanova/SPUTNIK Russia/East News

Na poligonie doświadczalnym w Rosji doszło do wybuchu rakiety i pożaru. Kilka dni po wypadku Rosjanie przyznają: ofiar jest więcej.

W obwodzie archangielskim w Rosji doszło do potężnego wybuchu i niebezpiecznego pożaru. Eksplodował silnik rakiety na poligonie doświadczalnym. To tu Rosjanie testują swoją najnowszą broń dla marynarki wojennej, w tym międzykontynentalne rakiety balistyczne.

Rosjanie przyznają się

Tuż po tym, jak świat obiegła informacja o wybuchu, Rosjanie zapewniali, że był on niegroźny dla ludzi i środowiska. Jednak zaledwie kilkanaście minut później okazało się, że władze miały informować o nagłym wzroście promieniowania.

Teraz, kilka dni po eksplozji, temat powraca. Wcześniej Rosjanie mówili o kilku rannych i dwóch ofiarach śmiertelnych. Okazuje się, że było ich więcej. W wyniku pożaru zginęło aż pięć osób.

Władze od początku nie widzą potrzeby ewakuacji pobliskich miejscowości. Zamknęły za to część morza Białego dla żeglugi.  

Czytaj także