18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niebezpiecznie w Rosji

Testowali super-broń, wybuchła. Władze: wzrosło promieniowanie

08.08.2019  16:21
Testowali super-broń, wybuchła. Władze: wzrosło promieniowanie
Testowali super-broń, wybuchła. Władze: wzrosło promieniowanie Fot: Wojtek Laski/East News

Na poligonie doświadczalnym w obwodzie archangielskim w Rosji doszło do wybuchu rakiety. Wzrosło promieniowanie, ale władze twierdzą, że nic się nie stało.

Kilka osób rannych i dwie ofiary śmiertelne - to oficjalne dane na temat katastrofy, do jakiej doszło na poligonie w Rosji. Ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że doszło tam do wybuchu silnika rakiety.

Po tajemniczej eksplozji doszło do ogromnego pożaru. Jak na razie nie wiadomo, czy wśród ofiar są cywile.

"Wzrost promieniowania"

Rosja zapewnia, że wybuch nie jest niebezpieczny dla ludzi. Twierdzą, że do atmosfery nie przedostały się żadne niebezpieczne substancje.

A jednak, wedle doniesień Reuters, w kilka minut po eksplozji władze miały informować o "krótkotrwałym wzroście promieniowania". Twierdzą przy tym, że jest ono niegroźne i nie ma podstaw do ewakuacji mieszkańców pobliskich miejscowości.

Do wypadku doszło w państwowym centralnym morskim poligonie doświadczalnym marynarki wojennej - podaje PAP. Według najnowszych doniesień, władze Rosji zamknęły dla żeglugi część Morza Białego - aż na miesiąc.

Na poligonie testowana ma być na co dzień wszelkiego rodzaju broń wykorzystywana przez Rosjan w marynarce wojennej, w tym międzykontynentalne rakiety balistyczne czy pociski przeciwlotnicze.