18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuch wulkanu. Zmieniono trasy samolotów

Redakcja
27.12.2018  14:07
Erupcja wulkanu Anak Krakatau spowodowała tsunami w Indonezji. Rośnie liczba ofiar, wideo w sieci szokują. Ucierpiał zespół Seventeen. Zmieniono ruch samolotów
Erupcja wulkanu Anak Krakatau spowodowała tsunami w Indonezji. Rośnie liczba ofiar, wideo w sieci szokują. Ucierpiał zespół Seventeen. Zmieniono ruch samolotów Fot: Facebook.com/The National Newspaper

Jeśli wybieracie się na urlop w rejony Indonezji (Jawa, Sumatra) lub na trasie lotu znajduje się wulkan Anak Krakatau, możecie liczyć się z utrudnieniami. Wybuch wulkanu utrudnia ruch lotniczy w regionie.

Jak podaje reuters.com, z krateru wulkanu wydobywa się chmura wysoka na 3 kilometry, wyrzucane są też lawa i skały. Władze Indonezji zdecydowały, że erupcja wulkanu Anak Krakatau zagraża samolotom. Poziom alertu podniesiono do czerwonego. W promieniu 5 kilometrów od wulkanu wprowadzana została strefa zamknięta.

Tsunami w Indonezji

Wybuch wulkanu nastąpił w sobotę. Część wyspy wulkanicznej osunęła się do morza i wywołała morderczą falę tsunami (tsunami w Indonezji). Szacuje się, że podczas uderzenia w Sunda Strait zginęło 429 osób, a prawie 1500 zostało rannych. Żywioł zniszczył tysiące domów, drogi i hotele. 16 tys. osób straciło dach nad głową. Służby ostrzegają, że w każdej chwili może nastąpić kolejne osunięcie i tsunami.

Władze przeprosiły za brak działającego systemu ostrzegania przed tsunami. Uspokajano, że nadciągał jedynie "wysoki przypływ".

Do sieci trafiło szokujące wideo z koncertu zespołu Seventeen. Podczas występu fala tsunami uderzyła w muzyków, scenę i publiczność. Wokalista zespołu powiedział, że zginęli jego żona, basista zespołu Seventeen i menadżer zespołu.

Wulkan w Europie -  możliwy wybuch

W Europie w każdej chwili może dojść do paraliżu lotniczego. Jeśli wulkan Katla („Dzbanek”) na Islandii wybuchnie, Stary Kontynent znajdzie się w zasięgu chmury pyłu wulkanicznego.

ZOBACZ TEŻ: Włochy. Trzęsie się ziemia, wycieka lawa – budzi się wulkan Etna

Wybuch wulkanu Anak Krakatau - katastrofa w Indonezji:

Przeczytaj więcej
Komentarze