18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażające WIDEO

Wybuch wulkanu w Europie. Ludzie uciekają przed zagładą

29.08.2019  15:57
Wybuch wulkanu w Europie - Stromboli pluje lawą
Wybuch wulkanu w Europie - Stromboli pluje lawą Fot: Carlo Grossi/Faceboook - erupcja Stromboli w 2013 roku

Włochy i wybuch wulkanu Stromboli – do internetu trafiło wideo ukazujące katastrofę, do której doszło w środę. Jest to kolejna erupcja tego wulkanu w tym roku.

Erupcja wulkanu w Europie - rozegrały się sceny jak z filmu katastroficznego! 28 sierpnia o 11:55 czasu lokalnego, wyspa w archipelagu Wysp Liparyjskich (Włochy) na Morzu Tyrreńskim została spowita dymem i pyłem. Wkrótce po zboczu wulkanu polała się lawa i dostała się do morza. Do wody zaczęły też wpadać kawałki skał.

Włoskie media podają, że jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Chociaż turyści przebywający na wyspie wpadli w panikę i zaczęli uciekać, to udało się ich uratować. Wyspę zamieszkuje ok. 600 osób.

Przypominamy, że eksplozja wulkanu Stromboli w 2003 roku wywołała tsunami. Od tamtego zdarzenia działa na wyspie system ostrzegania zarządzany przez obronę cywilną. Stromboli uznawany jest za jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie.

Czytaj także