18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Władze ukrywały prawdę!

Wybuchł reaktor atomowy w Rosji. Nowe informacje

Wojciech Kozicki
12.08.2019  19:00
Wybuch w Rosji - władze ukrywały prawdę o przyczynie tragedii
Wybuch w Rosji - władze ukrywały prawdę o przyczynie tragedii Fot: Ol'ga Halmanova/SPUTNIK Russia/East News

W czwartek 8 sierpnia na poligonie w Rosji doszło do potężnego wybuchu.  Rosjanie zapewniali, że nic się nie stało, eksplodował silnik rakiety i nie ma powodów do obaw. Okazało się jednak, że wybuchł mały reaktor jądrowy!

Gdy w obwodzie archangielskim na północy Rosji doszło do tragedii, śmierć poniosło 5 naukowców z Russian Federal Nuclear Center. Podano, że w rejonie wystąpiło „krótkotrwała promieniowanie”. Prawdy nie dało się dłużej ukrywać i agencja prasowa Bloomberg, powołując się na rosyjskich urzędników, podała, że do wybuchu doszło podczas pracy nad źródłami zasilania dla rosyjskiego ministerstwa obrony oraz zastosowań cywilnych

Tragicznie zmarłych pracowników naukowych już okrzyknięto bohaterami narodowymi. Ich pogrzeb odbył się w poniedziałek 12 sierpnia.

Zginęli tragicznie testując nową technologię – powiedział Alexei Likhachev z Rosatom na poniedziałkowym pogrzebie.

Ekspert Instytutu Studiów Międzynarodowych Middlebury w USA Jeffrey Lewis ujawnił, że w dniu wybuchu u wybrzeży Morza Białego znajdował się okręt „Sieriebrianka”. Wykorzystuje się go do transportowania płynnych odpadów radioaktywnych. Władze zamknęły Zatokę Dwińską, a część morza jest na miesiąc niedostępna dla żeglugi.