18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcieli to ukryć?

Wykoleił się pociąg jadący do Warszawy

Wojciech Kozicki
21.02.2023  09:13
Wykoleił się pociąg jadący do Warszawy. Śledztwo prokuratury
Wykoleił się pociąg jadący do Warszawy. Śledztwo prokuratury Fot: Prokuratura Wołyń

Wykoleił się pociąg jadący do Warszawy z Kijowa w Ukrainie. Prokuratura wszczęła śledztwo. Dlaczego na Wołyniu próbowano ukryć, że doszło do tego zdarzenia?

Wykoleił się pociąg relacji Kijów – Warszawa. Do zdarzenia doszło na Wołyniu w rejonie mostu kolejowego na rzece Turia. Wykolejenie nastąpiło 19 lutego, jednakże wołyńska prokuratura podała tę informację dopiero 20 lutego. Wiadomo już, że prokuratura w Ukrainie wszczęła śledztwo w sprawie wykolejenia pociągu.

Wykoleił się pociąg jadący z Kijowa do Warszawy

Wiadomo już, że śledztwo dotyczące wykolejenia wszczęto w sprawie "naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego lub funkcjonowania transportu kolejowego". Prokuratura ujawniła też zdjęcia z miejsca zdarzenia. Nie wiadomo dlaczego tak długo nie informowała o wykolejeniu pociągu jadącego do Polski.

Jak poinformowała agencja Ukrinform, na granicy z Polską w obwodzie lwowskim przywrócono dwa kolejne dworce kolejowe. W ramach przeprowadzonych prac Ukrzaliznycia wyremontowała prawie 70 km torów, 10 mostów, a także stacje i perony – informuje Radio ZET

Potwierdzono, że nikt nie ucierpiał. Nie ma ofiar śmiertelnych, nie ma rannych.

Źródło: Wirtualna Polska, Radio ZET

logo Tu się dzieje