18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wraca wielkie śledztwo

W Watykanie szukają zwłok dziecka. W tle Jan Paweł II i terroryści

02.07.2019  19:54
W Watykanie szukają zwłok dziecka. W tle Jan Paweł II i terroryści
W Watykanie szukają zwłok dziecka. W tle Jan Paweł II i terroryści Fot: Shutterstock

36 lat temu zaginęła 15-letnia Emanuela Orlandi. Teraz Władze Watykanu wydały pozwolenie, na przeszukanie grobów. Ale przed laty Jan Paweł II zdawał się wiedzieć, co się wydarzyło.

Co się stało z Emanuelą Orlandi? 15-letnia dziewczynka zaginęła bez śladu, a poszukiwania jej, bądź jej ciała, trwają już od 36 lat.

Teorie na temat tego, co wydarzyło się w Watykanie, się mnożą. Teraz jednak możliwy jest przełom w sprawie. Władze wydały bowiem pozwolenie na zbadanie dwóch grobów, usytuowanych obok bazyliki Świętego Piotra.

Groby otwarte będą 11 lipca, w obecności rodziny dziewczynki. Kości wydobyte z mogił zostaną przebadane przez śledczych. Czy wśród nich znajdują się też szczątki zaginionej Emanueli?

Zobacz także

Co ukrywa Watykan?

Dotychczasowe śledztwo nie przynosiło żadnych skutków. Dlaczego? Możliwe, że przeszkodą była postawa Stolicy Apostolskiej - nawet nie próbowali współpracować z policją. Watykan zmienił zdanie dopiero 36 lat po zaginięciu dziecka - we wtorek 2 lipca.

W zeszłe wakacje rodzina dziewczynki miała otrzymać anonim. W nim napisano, że ciała Emanueli szukać mają tam, "gdzie wskazuje anioł". Podejrzenia padły na cmentarz w Watykanie.

Jan Paweł II wiedział?

Co wspólnego ze sprawą ma Jan Paweł II? Być może wiedział, co się z nią stało. Przed laty, w czasie spotkania z rodziną Emanueli, zasugerował, że dziewczynka padła ofiarą terroryzmu międzynarodowego.

Choć jej rodzina latami próbowała dowiedzieć się, co to znaczy, Watykan uparcie milczał i nie chciał udzielić im żadnej odpowiedzi.

Czytaj także