18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To miała być masakra

Udaremniono zamach w Europie. Imigranci zatrzymani

26.04.2019  17:51
Procesja w Hiszpanii miała zostać zaatakowana przed terrorystów
Procesja w Hiszpanii miała zostać zaatakowana przed terrorystów Fot: EAST NEWS/AFP/CRISTINA QUICLER

Sewilla miała być celem terrorystów. Dwaj imigranci z Maroka chcieli przeprowadzić krwawe ataki terrorystyczne podczas katolickiej procesji. Niedoszli terroryści samobójcy zostali na szczęście zatrzymani.

Terroryści ostatnio są coraz aktywniejsi. ISIS mści się za porażkę w Syrii, a ataki na Sri Lance i w Nigerii mogły nie być ostatnimi w kwietniu. Hiszpańskie służby na szczęście w porę zareagowały i jeden imigrant z Maroka został zatrzymany jeszcze przed świętami. Planował zdetonować się w tłumie podczas procesji katolickiej. AFP pisze o tysiącach osób, które mogły zostać poszkodowane w wybuchu.

Terroryści w Europie - wysokie ryzyko zamachów

Drugi niedoszły zamachowiec samobójca również został aresztowany.  Nie wiadomo, czy obaj byli „samotnymi wilkami”, czy działali w jakiejś organizacji terrorystycznej.

Atak terrorystyczny w Sewilli miał zostać przeprowadzony w Wielką Środę. Zatrzymani to 23-letni Zuhair Al-Buhdidi oraz 22-letni Salah Eddine T.M. Hiszpańskie służby zapowiedziały, że powiązane z nimi osoby zostaną aresztowane w ciągu kolejnych dni.

Jak podaje moroccoworldnews.com, politycy mówią o współpracy Hiszpanii i Maroka, która może być przykładem dla służb innych państw. Mogła to być bezpośrednia aluzja do porażki wywiadu Sri Lanki, który wiedział o planowanym zamachu, znał potencjalne cele i miał nawet adresy i numery telefonów terrorystów. Raporty zostały jednak zignorowane, zginęło ponad 300 osób.

Przeczytaj więcej
Komentarze