18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To miała być masakra!

Zamach we Francji udaremniony. Szykowali atak w Paryżu

21.04.2023  21:37
Zamach we Francji udaremniony. Terroryści w Paryżu
Zamach we Francji udaremniony. Terroryści w Paryżu Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Francja i Zamach w Paryżu… na szczęście udaremniony! Paryski sąd skazał wreszcie osoby, które planowały atak terrorystyczny na Polach Elizejskich. Były powiązane z Państwem Islamskim?

Służby udaremniły zamach w Paryżu. Grupa niedoszłych zamachowców szykowała w 2019 roku atak terrorystyczny we Francji. Miało dość do rozlewu krwi na Polach Elizejskich. Śmierć w ataku mieli ponieć przechodnie i policjanci.

Zamach we Francji. Miało dojść do masakry w Paryżu

Jak podał portal dziennika "Le Monde", zatrzymani usłyszeli wyroki od 5 do 15 lat więzienia. Gdy niedoszli zamachowcy zostali schwytani, byli w wieku od 17 do 39 lat. Ich narodowość nie została ujawniona.

Francuskie media informują, że francuskim policjantom udało się przeniknąć do grupy terrorystów. Zdecydowano się na aresztowanie, gdy odbierali broń w mieszkaniu konspiracyjnym. Najstarszy przestępca został skazany na 15 lat więzienia.

 Okazało się wówczas, że na jednym z nich ciążył już wyrok w zawieszeniu za próbę wyjazdu do Syrii i dołączenia do tzw. Państwa Islamskiego. Wobec dwóch kolejnych orzeczono wyroki 12 lat więzienia. Dwóch pozostałych skazano na wyroki 5 lat więzienia w zawieszeniu – pisze rmf24.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje