18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamachowiec ze Strasburga nie żyje. Namierzyła go przypadkowa kobieta

Redakcja
14.12.2018  10:32
Zamach w Strasburgu. Terrorysta nie żyje

Francuska Policja zakończyła obławę na terrorystę ze Strasburga. W trwającym dwa dni pościgu brało udział 700 funkcjonariuszy. Cherif Chekatt został zastrzelony.

29-letni Cherif Chekatt, który we wtorek otworzył ogień do przechodniów w okolicach jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu, został zastrzelony przez policję.

ZOBACZ:  Strzelanina na jarmarku w Strasburgu

Zamachowiec przez dwa dni był ścigany listem gończym. W poszukiwaniach brało udział 700 funkcjonariuszy, wzmocniono nawet ochronę na granicy z Niemcami w obawie, że będzie chciał opuścić kraj.

W końcu w czwartek, zaledwie dwa kilometry od miejsca zamachu, na jednej z ulic na granicy dzielnic Neudorf i Meinau rozpoznała go anonimowa kobieta - podaje Reuters

Francuskim zamachowcem zajęli się policjanci. Kiedy próbowali go wylegitymować, zaczął do nich strzelać. Odpowiedzieli ogniem. Chekatt zmarł na miejscu.

Zamachowiec działał z ramienia państwa islamskiego

W czwartek, dwa dni po zamachu, do aktu terroru przyznało się tzw. państwo islamskie. Według komunikatu dżihadystów, Chakett działał w odpowiedzi na apel przywódców o ataki na państwa zaangażowane w walkę z IS w Iraku i Syrii.

Przeczytaj więcej
Komentarze