18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terroryści dokonali masakry

Zamachy na Sri Lance. Wideo z hotelu

25.04.2019  11:36
Sri Lanka i zamach w hotelu Shangri-La - islamiści dokonali masakry
Sri Lanka i zamach w hotelu Shangri-La - islamiści dokonali masakry Fot: Youtube.com

Zamachy na Sri Lance, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną, pochłonęły już 359 ofiar, ale ten bilans może jeszcze wzrosnąć. Na jaw wychodzą kolejne informacje o błędach służb i motywacjach islamskich terrorystów. Do sieci trafiło także nagranie z hotelu Shangri-La, na którym widać terrorystów. Dwaj samobójcy to Zahran Hashim i Ilham Ibrahim.

Ataki terrorystyczne na Sri Lance zostały przeprowadzone m.in w kościołach i hotelach. Wcześniej do sieci trafiło nagranie wideo z zamachowcem wnoszącym ładunki wybuchowe do świątyni w Negombo. Teraz opublikowano wideo z monitoringu w 5-gwiazdkowym hotelu Shangri-La.

Na filmie widać dwóch mężczyzn chodzących po luksusowym obiekcie. Wjechali windą na piętro, gdzie w restauracji goście hotelowi jedli śniadanie i tam zdetonowali ładunki wybuchowe. Jeden z terrorystów to 36-letni Ilham Ibrahim. Był synem bogatego handlarza przyprawami z Kolombo. Zamachowiec samobójca, który dokonał masakry w Cinnamon Grand Hotel, to jego brat.

Sri Lanka - zamach w hotelu Shangri-La

Jak podaje thesun.co.uk, wybuch w Shangri-La zabił m.in. dzieci i nastoletnie dziewczynki. Zginęły 19-letnia Brytyjka Daniel Linsey i jej 15-letnia siostra Amelie. Śmierć poniosła także 11-letnia Annabelle i jej matka, które również przyjechały na Sri Lankę z Wielkiej Brytanii.

Służby pozwoliły na zamach?

Na jaw wyszło, że służby wiedziały o zamachach planowanych przez organizację terrorystyczną National Thowheeth Jama'ath (NTJ). Wywiad znał nazwiska i numery telefonów zamachowców, wiedział które budynki miały być celem. Już w styczniu odkrył, że terroryści zbierali detonatory i materiały wybuchowe. Raporty i notatki zostały jednak zignorowane.

Sri Lanka - terroryści i zamach w hotelu Shangri-La:

Przeczytaj więcej
Komentarze