18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powiało chłodem

Żarty się skończyły. Putin uda się tam osobiście

18.12.2022  13:50
Putin uda się do Mińska
Putin uda się do Mińska Fot: Dimitrije Ostojic/Shutterstock

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Władimir Putin osobiście uda się do Mińska, aby naciskać na niepokornego kartoflanego lorda Alaksandra Łukaszenkę, aby ten wziął udział w wojnie w Ukrainie.

Generał Serhij Najew, dowódca ukraińskich Sił Połączonych stwierdził, że wizyta Władimira Putina na Białorusi ma jedno na celu – wciągnięcie białoruskiej armii lądowej do udziału w wojnie w Ukrainie.

Generał, którego cytuje portal Ukraińska Prawda zaznaczył, że wizyta zaplanowana na 19 grudnia odbywa się krótko po naradzie gospodarza Kremla z dowództwem armii rosyjskiej.

Putin potrzebuje wsparcia

Sahin Najew ocenił, że Putin mocno naciskał będzie na włączenie białoruskiej armii do wojny.

Putin rozważał propozycje dowództwa wojskowego w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Od razu potem zaplanował spotkanie z władzami Białorusi, które odbędzie się niebawem. Uważamy, że przedmiotem tego spotkania będzie kwestia dalszej agresji przeciwko Ukrainie i szerszego zaangażowania sił zbrojnych Białorusi w operacje przeciw Ukrainie, w tym - naszym zdaniem - również lądowe

- powiedział Najew.

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) prognozował niedawno, że celem spotkania Putina z Alaksandrem Łukaszenką będzie wzmocnienie rosyjskiej operacji informacyjnej, której celem jest przekonywanie Ukrainy i krajów zachodnich, iż Rosja może zaatakować Ukrainę z kierunku Białorusi. W tym celu również Rosja kontynuuje rozmieszczanie swych wojsk na Białorusi.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także