18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił kiedy Rosja uderzy

Zełenski ostrzega: Putin szykuje "Majdan 3", zamach stanu

17.11.2023  17:34
Wołodymyr Zełenski dla Bloomberga: Putin i Rosja szykują Majdan 3
Wołodymyr Zełenski dla Bloomberga: Putin i Rosja szykują Majdan 3 Fot: Remko de Waal/HOLLANDSE HOOGTE/East News, GAVRIIL GRIGOROV/AFP/East News

Wołodymyr Zełenski w rozmowie z dziennikarzami Bloomberga ostrzegł jakie plany ma Władimir Putin. Ujawnił, że Rosja będzie chciała zasiać chaos i podziały w ukraińskim społeczeństwie. Kreml szykuje „Majdan 3”.

Putin nie może pokonać Ukrainy militarnie, więc postawi na rozłam społeczny? Wołodymyr Zełenski przekazał informacje na temat najnowszych planów Kremla. Jego zdaniem Rosja szykuje nowy plan destabilizacji Ukrainy, który nazwał „Majdan 3”. Nawiązał w ten sposób do głównego placu w Kijowie, który był centrum dwóch rewolucji - pomarańczowej (2004 r.) i godności (2014).

Zełenski ostrzega przed planem Rosji. "Putin organizuje Majdan 3"

Zełenski mówił o możliwym zamachu stanu na Ukrainie w celu usunięcia prezydenta. Zapewnił również, że się nie ugnie i nie zgodzi się na zamrożenie wojny z Rosją, a obecnie stara się uzyskać kolejne dostawy amunicji i broni z Zachodu.

Według portalu RBK Ukraina, Rosja na listopad-grudzień tego roku planuje zmasowany atak informacyjny. Jak dodaje TVN24.pl, „nadzorującym operację dezinformacyjną ma być zastępca szefa administracji prezydenta Władimira Putina Siergiej Kirijenko, a jej ideologiem - Władysław Surkow, były doradca Putina i jeden z autorów projektu Noworosja”.

Wołodymyr Zełenski w rozmowie z dziennikarzami w czwartek wyraził zaniepokojenie spowolnieniem dostaw amunicji i broni z Zachodu dla własnego wojska. Prezydent Ukrainy podkreślił, że skoncentrowanie Stanów Zjednoczonych i innych państw na wojnie Izraela z Hamasem może negatywnie wpłynąć na zdolności sojuszników ws. regularnych dostaw dla władz w Kijowie.
- podaje Radio ZET.

Rosja grozi Polsce wojną. Atak na kraje NATO?

Rosja coraz częściej wspomina o potencjalnym ataku na Polskę i NATO. Wspomniano nawet o „zniszczeniu Warszawy w kilka minut” oraz wskazano pierwszy potencjalny cel w Polsce, który mieliby zdobyć wagnerowcy.

Prezydent USA Joe Biden ostrzegł w niedawnym orędziu, że Władimir Putin planuje atak na kraje NATO, a "Polska jest następna". Tymczasem kolejne źródła donoszą, że Chiny otwarcie szykują się do ataku na USA. W rosyjskiej telewizji padły kolejne wypowiedzi o rozszerzeniu granic i ataku na Zachód i Polskę.

Eksperci i wojskowi zwracają uwagę, że orędzie prezydenta Bidena to wyraźny komunikat do władz Polski, który trzeba odczytać, natychmiast podjąć określone działania i pracować nad nową strategią. Co na to polscy politycy? Nic. Beztrosko walczą o stołki i stanowiska, obiecując gigantyczne rozdawnictwo socjalne.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje